اخبارحوزه ریاست

دیدار نماینده ولی فقیه و استاندار زنجان با رئیس ستاد اقامه نماز کشور

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز، با عنایت به موافقت هیات امنای ستاد اقامه نماز مبنی بر برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز با عنوان ” نماز و نسل نو با تمرکز بر نقش مدرسه ، دانشگاه و مسجد “ در استان زنجان، آیت الله خاتمی نماینده ولی فقیه و امام جمعه به همراه محسن افشارچی استاندار زنجان، با حجت الاسلام و المسلمین قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز کشور در روز دوشنبه، سی ام مرداد ماه دیدار و گفتگو کرد.

این دیدار با حضور قائم مقام، معاونین و مدیران ستاد اقامه نماز کشور و مدیر ستاد اقامه نماز استان زنجان برگزار شد.

در این جلسه انتظارات استاد قرائتی رئیس ستاد اقامه نماز از استاندار و مسئولین برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز مطرح شد.

حجت الاسلام قرائتی در این جلسه با تاکید بر اختصاص خط ویژه برای نماز مدارس و دانشگاهها بویژه دانشگاه فرهنگیان، گفت: تلاش شود استفاده سیاسی از اجلاس نشود و از تشریفات و تجملات اکیداً خودداری گردد و در ضمن برگزاری اجلاس نماز مزاحمتی برای رفت و آمد مردم زنجان ایجاد نشود.

وی با اشاره به ضرورت استفاده از مشارکت نخبگان در برگزاری اجلاس افزود: اقدامات و هزینه کردهای بی اثر و کم اثر در حوزه های گوناگون مرتبط با اجلاس پرهیز شود و به نحوی اجلاس نماز برگزار شود که منجر به حل مشکلات نماز در سطح استان بخصوص مدارس و دانشگاهها و مساجد شود.

رئیس ستاد اقامه نماز تصریح کرد: برنامه ریزی به صورتی باشد که همه مدیران و معلمان مدارس و دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان استان، دوره آموزشی مهارت های دعوت دانش آموزان به نماز را بگذرانند.

برگزاری مسابقه کتابخوانی نماز در سطح استان بصورت گسترده، استفاده از ظرفیت صدا و سیما جهت ساخت یک برنامه ویژه برای نماز نسل نو و تجلیل از فعالین نماز(خادم ، مؤذن و مکبر ، امامان جماعت بخصوص مدارس و مساجد فعال در زمینه جذب نسل نو) از موارد مورد تاکید رئیس ستاد اقامه نماز کشور بود.

استاد قرائتی با بیان ضرورت پرداخت حق القدم ائمه جماعات مدارس، بر تعمیر و تجهیز نمازخانه مدارس و توجه به مساجد و نمازخانه های بین راهی تاکید کرد.

وی در پایان خاطرنشان کرد: در منطقه پرتردد استان، نمایشگاهی از کتاب ها و محصولات نمازبا تخفیف ویژه در اختیار مردم قرار گیرد و هر یک از دستگاههای مهم و اثر گذارمثل اداره کل آموزش و پرورش، صدا و سیمای مرکز استان، اداره کل اوقاف و امور خیریه، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، اداره کل تبلیغات اسلامی، امور مساجد، اداره کل راه وشهرسازی و شهرداری یک یا چند کار و اقدام مفید و ماندگار در استان در زمینه نماز انجام دهند.

استاد قرائتی افزود: برنامه ریزی برگزاری اجلای به نحوی باشد که بعد از اجلاس چند اقدام مفید و ماندگار نماز برای مردم زنجان به عنوان دستاوردهای اجلاس یادگار بماند.

در پایان این جلسه، حکم محسن افشارچی استاندار زنجان به عنوان رئیس ستاد برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز با امضای حجت الاسلام و المسلمین قرائتی ابلاغ شد.

حکم استاندار زنجان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا