اخبارخراسان رضوی

شورای اقامه نماز مرکز تحقیقات کشاورزی خراسان رضوی برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز خراسان رضوی، شورای اقامه نماز مرکز تحقیقات کشاورزی با حضور مدیر ستاد اقامه نماز، مدیران و اعضای شورا دوشنبه چهارم تیرماه برگزار شد.

‏حجت الاسلام و المسلمین سبحانی نیا مدیر ستاد اقامه نماز استان طی سخنان کوتاهی یادآور شد: انسان برای حیات و سعادت خود تکالیفی دارد از جمله تکالیفی که خداوند ‏معین کرده تکالیف دینی مانند نماز، روزه که در شبانه روز باید اقامه شود.

وی ادامه داد: آنچه لازم است توجه کنیم اگر انسان ها عشق ‏و انس به تکالیف پیدا کنند و معلمان و مربیان این تکالیف را در ذائقه و ذهن و اندیشه شاگردان خود شیرین و زیبا بنمایند شوق ‏انجام تکالیف به وجود می آید و کشش درونی پیدا و ماندگار خواهد گردید.

سبحانی نیا افزود: علاوه بر آن روش هایی که بتواند این ‏تکالیف را در ذهن نوجوان و جوان زیبا سازی کند و اثر بخش نماید وجود دارد که باید آن ها را بیاموزیم و بتوانیم با یک جرقه ‏تبدیل به جریان کنیم اگرچه مشکل است و همه مسئولیم که راهکارها و رفتارهایی را انتخاب کنیم در ایجاد این عشق و علاقه ‏تاثیرگذار باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اضافه کرد: سعی کنیم از ابتدا زندگی کودکان این روش مناسب موثر را به کار ببندیم زیرا پیشگیری بهتر از درمان است ‏و اگر بخواهیم آدم های آسیب دیده را دعوت کنیم مشکل خواهد بود.

قبل از این مراسم مدیر ستاد اقامه نماز در نشستی با مدیر مرکز تحقیقات کشاورزی و معاونین وی در مورد بهره گیری از ‏ظرفیت این مرکز در توسعه فرهنگ نماز گفتگو کرد و اظهار داشت: میتوانیم در بستر آموزش های کشاورزی و دیگر اموزش های ‏روستایی و تحقیقات مربوطه موضوع نماز و معارف آن را با شکل زیبا و موثری لحاظ کنیم مانند تولید محتواهای آموزشی برای ‏کشاورزان، مباحث نماز، اولویت ها و واجبات نماز را نیز ببینیم و مربیان علاوه آموزش های کاری بعضی از نکات دینی را هم ‏به کشاورزان یاد آوری کنند.


در ادامه مدیر مرکز تحقیقات کشاورزی استان ضمن تشکر آمادگی خود را برای موضاعات مطرح شده اعلان و مقرر شد پیشنهادات کارشناسی و بررسی ‏گردد و سپس به صورت مشترک بین ستاد اقامه نماز و مرکز تحقیقات کشاورزی مسائل اجرایی و پیگیری شود.

‏در پایان مراسم تفاهم نامه بومی امضا و از فعالین نماز و نوجوانان روزه اولی تقدیر بعمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا