اخبارتهران

بازدید مدیر ستاد اقامه نماز استان تهران از موزه رضا عباسی

به گزارش روایط عمومی ستاد اقامه نماز استان تهران، حجت الاسلام و المسلمین نور محمد پور مدیر ستاد اقامه نماز و کارشناسان، به اتفاق مسئولین و کارشناسان اداره کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی استان تهران از موزه رضا عباسی در تاریخ بیست و پنجم بهمن ماه بازدید کرد.

در این بازدید مدیر ستاد اقامه نماز استان تهران ضمن ابراز خرسندی از این مجموعه نفیس خاطرنشان کرد: این آثار که امروز در این مجموعه گردآوری شده است بخشی از تاریخ غنی ایران اسلامی را در بر دارد، که از دیر باز توسط افراد مسئولیت پذیر گذشته جمع آوری و امروز میراث ما و آیند گان می باشد و وظیفه ما ایجاب می کند در حفاظت و حراست از این آثار ارزشمند بوده تا بتوانیم با همین کیفیت به آیندگان منتقل کنیم.

وی گفت: حفظ، معرفی و شناساندن آثار تاریخی یکی از مهم ترین و اصلی ترین راه های انتقال فرهنگ و تمدن ایران اسلامی است که بایستی بر نگهداری و مرمت آنها مورد توجه همه  قرار گیرد.

نور محمد پور گفت: یکی از راه های انتقال فرهنگ غنی اسلام به نسل های بعدی، همین آثار تاریخی و تمدن اسلامی است و نشانگر هویت یک جامعه می باشد.

ایشان در ادامه گفت: با مشاهده آثار تاریخی، راهی است برای درک بهتر قرآن و روایات می باشد.

آثار باستانی نشانگر هویت یک ملت استآثار باستانی نشانگر هویت یک ملت استآثار باستانی نشانگر هویت یک ملت استآثار باستانی نشانگر هویت یک ملت است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا