اخبارسیستان و بلوچستان

شورای اقامه نماز راه و شهرسازی سیستان و بلوچستان برگزار شد

نشست هم اندیشی شورای اقامه نماز راه و شهرسازی استان با حضور اعضا و معاونین دستگاه در زاهدان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان سیستان و بلوچستان، بیست و چهارم دیماه ماه جلسه هم اندیشی شورای اقامه نماز اداره کل راه و شهرسازی استان با حضور معاونین مدیر کل، کارشناس برنامه ریزی،نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز و اعضای شورا با دستور کار بررسی مستندات عملکردی و فرآیند ارزیابی سال ۱۴۰۲ و سامانه سجاده در اداره کل راه و شهرسازی استان برگزار شد.

سید جلال علوی کارشناس برنامه ریزی، نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان در این جلسه با اشاره به فعالیت های تکلیفی و مصوب اداره کل راه و شهرسازی اظهار داشت: اداره کل راه و شهرسازی و دستگاه های زیر مجموعه  یکی از دستگاه های اجرایی است که در کشور و استان برای ترویج فرهنگ نماز  فعالیتهای خوبی را انجام داده و جزو وزارتخانه ها و دستگاه های نمونه می باشد و‌ نمونه آن احداث نمازخانه در جاده هاو پیگیری ساخت مساجد و نمازخانه ها در مسکن ملی و سایتهای اداری است که قابل ستایش و تقدیر می باشد.

کارشناس اقامه نماز استان، ساخت ساختمان ستاد اقامه نماز و اخیراً ساخت طبقه اول ستاد اقامه نماز استان را که با همکاری راه و شهرسازی انجام گردید را از برکات نماز دانست و از مدیرکل و معاونین و اعضای شورای اقامه نماز در این زمینه تقدیر و تشکر کرد.

علوی افزود: دیدگاه مثبت و  خوب اداره کل راه و شهرسازی  پیرامون اجرای برنامه های مدیریتی تمهیدی،فرهنگی و آموزشی و تبلیغی ترویجی در حوزه نماز در استان و شهرستان ها حاکی از توجه این مجموعه به فریضه نماز است که امیدواریم برکات معنوی آن شامل حال همه باشد.

علوی در پایان گزارشی کامل از ارزیابی عملکرد دستگاه در راستای تفاهم نامه کشوری و بومی ارائه نمودند و نقاط قوت و ضعف اداره کل راه و شهرسازی را تبیین کردند.

در ادامه سلیمانی دبیر اقامه نماز اداره کل راه و شهرسازی گزارشی را از عملکرد سال ۱۴۰۱ و برنامه های اجرایی سال ۱۴۰۲ توسعه و ترویج فرهنگ نماز ارائه کرد.

در ادامه فارسی معاون اداره کل راه و شهرسازی گفت: سال گذشته در محورهای مواصلاتی استان با همکاری حمل و نقل جاده ای و دستگاه های ذیربط نمازخانه هایی احداث شد و در استان به بهره برداری رسید.

وی اشاره کرد ضمن تقدیر از همکاری ستاد اقامه نماز استان در برنامه های فرهنگی و تعامل سازنده در فعالیتهای حوزه نماز و مهدویت، سعی کردیم در کنار وظایف کاری، در خصوص امور فرهنگی،اقامه نماز و عفاف و حجاب پیش قدم باشیم و این موارد را به نحو احسن اجرا کنیم.

در پایان هر کدام از اعضا به بیان دیدگاه ها و نقطه نظرات خویش در خصوص برنامه های فرهنگی بویژه توسعه و ترویج فرهنگ نماز پرداختند که مصوباتی در این خصوص به تصویب اعضا رسید و همچنین بازدید از نمازخانه و محیط اداره به عمل آمد.

شورای نماز راه و شهرسازی
شورای نماز راه و شهرسازی
شورای نماز راه و شهرسازی
شورای نماز راه و شهرسازی
شورای نماز راه و شهرسازی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا