کردستان

حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان در برنامه زنده تلویزیونی روژمان

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان: اگر می خواهید بچه ها را از آسیب های اجتماعی دور نگه دارید یکی از راه های مطمئن و سهل الوصول مانوس کردن آن ها با نماز است

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، سی ام مرداد ماه عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز به مناسبت روز جهانی مسجد در برنامه زنده تلویزیونی روژمان که به مدت یک ساعت پخش شد حضور یافت.

در این برنامه عظیمی در ابتدا علت نامگذاری روز جهانی مسجد را تشریح کرد و گفت: ایادی صهیونیست در ۱۳۴۸/۰۵/۳۰ مسجد الاقصی را که اولین قبله مسلمانان جهان بود را آتش زدند.

وی با اشاره به اینکه مسجدالاقصی بعد از مسجدالحرام و مسجدالنبی مهمترین مسجد است گفت: پیامبر اسلام(ص) از مسجد برای تمام برنامه های فرهنگی، آموزشی، تبلیغی، نظامی، اجتماعی، سیاسی و… بهره می جستند اما امروزه متاسفانه مسجاد از کارکرد های صدر اسلام و حتی اوایل انقلاب اسلامی فاصله گرفتند.

عظیمی افزود: مساجد در ابعاد مختلف یک ظرفیت بسیار بسیار مهم برای مسلمانان است . ما باید تلاش کنیم کارکردهای مساجد را در زمینه های آموزشی، فرهنگی، تبلیغی، سیاسی و سایر ابعاد احیا کنیم و اگر انتظار داریم که جوانان ما با برنامه های ارزشی، قرآن و نماز بیش از پیش مانوس شوند یکی از راه های مهم، آشنا کردن آن ها با مساجد است.

عظیمی در ادامه به دهه معارف نماز اشاره کرد و بخشی از فعالیت ها و برنامه های ستاد اقامه نماز را تشریح نمود و اشاره ای به بخشی از این برنامه ها از جمله اجرای برنامه های آموزشی برای معلمین، مدیران مدارس، دانش آموزان، دانشجویان، کارکنان اداری و همچنین برنامه های فرهنگی مانند مسابقات کتابخوانی، برگزاری جشن های تکلیف مسابقات اذان و تولید محتوا، چاپ و انتشارات توسط ستاد اقامه نماز کشور، فعالیت های مرکز تخصصی نماز و … کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در پایان از خانواده ها و بویژه اولیای نسل نو درخواست کرد: اگر می خواهید بچه ها را از آسیب های اجتماعی دور نگه دارید یکی از راه های مطمئن و سهل الوصول مانوس کردن آن ها با نماز است.

حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان در برنامه زنده تلویزیونی روژمان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا