اخبارکردستان

حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان در برنامه تلویزیونی روژمان

مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان: همانطوری که د ر ابعاد مختلف برای پذیرایی از میهمانان آمادگی لازم وجود داشته باشد باید بستر ها و امکانات لازم برای اقامه نماز مسافرین نیز فراهم شود و یکی از مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد، نمازخانه های راه های موصلاتی است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، در راستای اطلاع رسانی درخصوص برنامه های ستاد سفر های نوروزی و به منظور تشریح اقدامات و همچنین انتظارات ستاد اقامه نماز استان در این خصوص، اکبر عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان در برنامه زنده تلویزیونی روژمان در صدا و سیمای مرکز کردستان حضور یافت و به تشریح اقدامات و انتظارات پرداخت.

مدیر ستاد اقامه نماز با اشاره به اینکه جهت تسهیل سفر های نوروزی کمیته های مختلفی در سطح استان تشکیل شده و برای هر کمیته مسئولی با امضای استاندار کردستان انتخاب شده است، گفت: مسئولیت کمیته نظارت بر نمازخانه ها و وضوخانه های راه های مواصلاتی به ستاد اقامه نماز سپرده شده است.

عظیمی گفت: همانطوری که د ر ابعاد مختلف برای پذیرایی از میهمانان آمادگی لازم وجود داشته باشد باید بستر ها و امکانات لازم برای اقامه نماز مسافرین نیز فراهم شود و یکی از مواردی که باید مورد توجه قرار گیرد، نمازخانه های راه های موصلاتی است، اعم از مجتمع های خدماتی رفاهی، جایگاه های عرضه سوخت، مراکز تفریحی و گردشگری، رستوران ها و اقامت گاه ها و هرجایی که نمازخانه ای وجود دارد مورد هدف می باشد.

وی گفت: تاکنون اکیپ های مختلفی از مسیر های مواصلاتی استان، هم در داخل استان و هم به سمت سایر استان ها از نمازخانه های بین راهی بازدید بعمل آمده است و در جاهایی که وضعیت مناسب و خوب بوده است، تقدیر و تشکر بعمل آمده و مناطقی که مشکلات و نواقصاتی وجود داشته به مسئولین ذی ربط تذکر و یادآوری شده است که در اسرع وقت نسبت به رفع نواقصات اقدام نمایند.

عظیمی گفت: استان کردستان خوشبختانه یکی از استان هایی است که مورد استقبال هموطن های عزیز قرار گرفته و آمار بسیار بالایی از هموطنان در ایام تعطیلات و بویژه تعطیلات نوروزی به این استان سفر خواهند کرد و به گفته این عزیزان مردم استان کردستان بسیار مهمان نواز هستند و با روی گشاده از مسافران استقبال می کنند لذا لازم است که به وضعیت نمازخانه ها رسیدگی کامل شود و مسئولین دولتی و بخش خصوصی باید به این مسئله اهتمام لازم داشته باشند.

وی افزود:  نمازخانه ها باید از نظافت، فرش مناسب، قرآن و کتب ادعیه، مهر و جانماز، مشخص بودن جهت قبله، وسایل گرمایشی و… بهره مند باشند.

حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان در برنامه تلویزیونی روژمان حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان کردستان در برنامه تلویزیونی روژمان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا