اخبارکرمان

طرح پویش همراهان سفر ایمن در استان کرمان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، همزمان با سراسر کشور، پویش همراهان سفر ایمن با شعار «سفر ایمن با یاد خدا و همراهی شما» با همکاری ستاد اقامه نماز در استان کرمان در سه نقطه از مسیر سفرهای نوروزی در راستای تحقق اهداف و برنامه‌های سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و در رابطه با فرهنگ‌سازی، ارتقاء ایمنی و کاهش سوانح رانندگی در حال اجرا ست.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان کرمان در این رابطه با اشاره به تقارن نوروز با ایام ماه مبارک رمضان و برنامه های فرهنگی این طرح اظهار کرد: به کارگیری هنر در خدمت ایمنی برای ایجاد جاذبه‌های جاده‌ای و ترغیب مسافران به توقف در مسیر، اشاعه و پاسداشت ارزش های دینی و مذهبی در سفرهای نوروزی به ویژه ایام ماه مبارک رمضان، ارتقاء دانش عمومی جامعه در خصوص ایمنی و فرهنگ درست رانندگی از دیگر اهداف اجرای این پویش محسوب می شود.

احسان عراقی زاده بیان کرد: ایستگاه اول پویش همراهان سفر ایمن در محل گلزار شهدای کرمان در جوار مرقد سردار دلها حاج قاسم سلیمانی که تجمع بیشتری از مسافران را دارد، اجرا شده و دو ایستگاه دیگر در مجتمع های خدماتی- رفاهی بین راهی امام رضا(علیه السلام) واقع در جاده کرمان – راور و دیگری در مجتمع دوقلوها کیلومتر شش محور شهرستان انار به شهربابک با اجرای برنامه های متنوع فرهنگی، هنری، موسیقی محلی، نقاشی کودکان، اهداء جوایز و … برگزار می شود.

وی با اشاره به این که در مجموع ۴۵ مجتمع خدماتی رفاهی بین‌راهی در استان کرمان برای خدمت‌رسانی مطلوب به مسافران نوروزی آماده است، یادآور شد: کاربران جاده‌ای می توانند قبل از سفر با سامانه ۱۴۱ از محل مجتمع‌ها در طول مسیر مورد نظر مطلع شده و سپس با برنامه‌ریزی مناسب نسبت به سفر خود اقدام کنند.

وی افزود: همچنین ارتقاء دانش عمومی جامعه در مورد ایمنی و فرهنگ درست رانندگی، به‌کارگیری هنر در خدمت ایمنی برای ایجاد جاذبه‌های جاده‌ای و ترغیب مسافران به توقف در طول مسیر از جمله دیگر اهداف این طرح است.

عراقی زاده تصریح کرد: در این پویش، براساس ویژگی‌های فرهنگی و بومی، برنامه‌های متنوعی از قبیل اجرای سفره هفت‌سین متناسب با صنایع‌دستی و شاخصه‌های گردشگری استان و منطقه، اجرای نمایش‌های آئینی و سنتی و بومی و ملی، اجرای نمایش‌های ایمنی ویژه‌ کودکان توسط گروه حرفه‌ای، برگزاری مسابقه عکس سلفی، نمایش کلیپ‌های ایمنی و فیلم جاذبه‌های شهرهای ادامه‌ مسیر در تلویزیون بزرگ و پرده نمایش با پذیرایی از مسافران تدارک دیده شده است.

مدیرکل راهداری و حمل ونقل جاده ای استان کرمان بیان کرد: طرح پویش همراهان سفر ایمن برای دومین سال متوالی، همزمان با استان های سراسر کشور به مدت ۲۰ روز برگزار می شود و اهدافی همچون آشنایی مسافران نوروزی با تمدن، فرهنگ و هنر ایران، کمک به احیاء نمایش‌های ایرانی به‌ویژه نمایش‌های سنتی و بومی استان مقصد، کمک به احیاء موسیقی ایرانی به‌ویژه موسیقی‌های بومی و مقامی استان مقصد و … را دنبال می کند.

وی با بیان اینکه در نهایت، هدف از برگزاری این طرح، ارتقاء ایمنی سفرهای برون‌شهری نوروزی و کاهش سوانح رانندگی است، ادامه داد: مسافران نوروزی (رانندگان و اعضای خانواده‌هایشان به ویژه مادران و کودکان و نوجوانان) و رانندگان خودروهای سنگین و حمل‌ونقل عمومی از مخاطبین پویش هستند.

طرح پویش همراهان سفر ایمن در استان کرمان

طرح پویش عمران سفر ایمن در استان کرمان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا