مدیریت روابط عمومی و اطلاع رسانی

“پویش همراهان سفر ایمن” با شعار «سفر ایمن با یاد خدا و همراهی شما» برگزار می شود

حامد صالحی مدیر روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور از برگزاری “پویش همراهان سفر ایمن” با شعار سفر ایمن با یاد خدا و همراهی شما، از ۲۴ اسفند سال جاری تا ۱۵ فروردین سال ۱۴۰۲ به مدت ۲۱ روز متوالی خبر داد.

صالحی افزود: این پویش در راستای ارتقای ایمنی سفرهای برون شهری نوروزی و کاهش سوانح رانندگی و استفاده حداکثری از ظرفیت های سازمانی و فراسازمانی و با هم فکری ستاد اقامه نماز کشور و وزارت راه و شهرسازی تهیه شده و مسئولیت حسن اجرای طرح در استانها به عهده مدیران کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و مدیران ستاد اقامه نماز می باشد.

حامد صالحی با اشاره برنامه های این پویش، گفت: جانمایی و ایجاد ایستگاه‌های موضوع طرح در محورهای مواصلاتی استانها توسط کارگروه هماهنگی اجرایی، ساماندهی و اعزام و جبران خدمت مبلغین و کارشناسان مذهبی مستقر در ایستگاه ها از جمله برنامه‌های این طرح می باشد.

وی گفت: ستاد اقامه نماز از طریق مرکز تخصصی نسبت به مشارکت در تولید محتوای فرهنگی و آموزشی مورد نیاز طرح از طریق ارائه محتوای دینی و مذهبی از منابع معتبر و نیز آموزش و توانمندسازی روحانیون معرفی شده از سوی سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور اقدام می نماید.

مدیر روابط عمومی ستاد اقامه نماز کشور یادآور شد: تولید و بازنشر محتوای فرهنگی و آموزشی، نظارت و ارزیابی کیفیت ارائه خدمات به نمازگزاران و نیز نظافت و بهداشت نمازخانه ها و سرویس های بهداشتی با محوریت ستاد اقامه نماز از جمله موارد قابل اجرا در این طرح می باشد.

وی با اشاره به اینکه بخشی از زمان سفرهای نوروزی با ماه مبارک رمضان تلاقی دارد گفت: در این طرح با هدف استفاده از ظرفیت ماه رمضان، برنامه های مشترکی از نظر محتوای قابل اجرا در ایستگاه ها و اطلاع رسانی در رسانه ها تدارک دیده شده که قطعا با توجه به تجارب سال گذشته برای افزایش ایمنی سفرها و روحیه کاربران جاده ها، بسیار مفید و اثر بخش خواهد بود.

صالحی در پایان گفت: پویش همراهان سفر ایمن که در نوروزو اربعین سال ۱۴۰۱ به صورت محدود اجرا شده بود، در نوروز پیش رو در ۱۰۰ ایستگاه و با پوشش گسترده رسانه ای برای افزایش ایمنی سفرها و استفاده از ظرفیت ماه مبارک رمضان برای تاثیر گذاری در ابعاد و کیفیت سفرها با همکاری ستاد اقامه نماز به مدت ۲۱ روز با برنامه ریزی و طراحی متنوع برنامه های آموزشی و تفریحی ، سرگرمی ، اجرا می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا