اخبارکرمانشاه

اجلاس نماز دانش آموزی شهرستان صحنه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمانشاه، اجلاس نماز دانش آموزی روز دوشنبه بیست و پنجم دی ماه با حضور حجت الاسلام والمسلمین علی مولوی مدیر ستاد اقامه نماز، مسئولین، فرهنگیان و دانش آموزان پسر و دختر شهرستان صحنه برگزار شد.

در این جلسه مولوی مدیر ستاد استان گفت: مهم‌ترین فریضه‌ای که خداوند بر عهده بشر گذارده و بارها بر آن تأکید نموده، نماز است. اسرار نماز و آثار پربرکت این وظیفه بزرگ و بسیار مهم، خیلی پردامنه‌تر از آن است.

مولوی اظهار داشت: دعوت به نماز نشانه حکومت صالحان و یکی از دلایل حکومت در اسلام، اقامه نماز است و امور اجتماعی مانند اقتصاد، رسانه و حتی حکومت منهای نماز، از منظر اسلام بی ارزش است. و مهم‌ترین نشانه این مهم نیز آیه ۴۱ سوره مبارکه حج است که در آن نشانه حاکمان صالح را استفاده از امکانات و مکنت‌های حکومت جهت بر پایی نماز و زکات دانسته است.

مدیر ستاد استان گفت: نماز هم دارای جنبه فردی است و هر فرد می‌تواند خود به‌تنهایی آن را انجام دهد و هم جنبه‌های دیگری در همین فریضه ارزشمند وجود دارد که نه‌تنها وظیفه حکومت اسلامی به ‌شمار می‌رود، بلکه برای اقامه این جنبه از نماز باید حکومت اسلامی ایجاد گردد.

وی افزود: والدین در ترغیب فرزندان به نماز و آموزش آن، چهار نقش، یعنی نقش زمینه سازی ، الگویی، آموزشی و نظارتی و مراقبتی را باید برای فرزندان ایفا کنند که در این رابطه هنگامی که فرزندان به سن تکلیف می رسند لازم است از احکام دین به خوبی آگاه باشند.

مولوی خاطر نشان کرد: بهترین و خوبترین کسی که این شناخت و آگاهی با اطمینان و صداقت به فرزندان بدهد والدین هستند و باید شرایط انجام واجبات، زمینه ها و بسترهای لازم برای تربیت صحیح فرزند را مهیا کنند.

در این اجلاس برنامهای متنوعی ازجمله اجرای سرود نماز توسطه دانش آموزان، اهداء جوایز و تقدیر از فعالان عرصه نماز توسط مسئولین حاضر انجام گرفت.

اجلاس نمازدانش آموزی شهرستان صحنه برگزار شد-2

اجلاس نمازدانش آموزی شهرستان صحنه برگزار شد-4

اجلاس نمازدانش آموزی شهرستان صحنه برگزار شد-3

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا