اخبارمرکزی

نماز جماعت ظهر و عصر در دبیرستان سلمان فارسی شهر اراک برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مرکزی، جشن ولادت حضرت امام حسین (ع)، روز سه شنبه بیست و چهارم بهمن ماه، با هدف آشنایی جوانان و نوجوانان با اهداف امام حسین(ع) در خصوص اهمیت برپایی نماز و نماز جماعت، در دبیرستان متوسطه دوره دوم سلمان فارسی با حضور حجت الاسلام علی رودبارانی مدیر ستاد اقامه نماز استان، مدیر و معاون دبیرستان برگزار شد.

حجت الاسلام رودبارانی در این نشست از اهمیت نماز به ویژه نماز جماعت مطالبی را برای دانش آموزان بیان کرد و گفت: نماز جزء ستون دین ما و از ارکان اصلی اسلام بوده و امام حسین (ع) نیز شهید این راه الهی است.

وی افزود: اگر شما در خصوص واقعه کربلا مطالعه کنید به این نتیجه می رسید که شهادت امام حسین(ع) لزوم پایبندی به نماز و پاسداری از آن بوده، از این رو این امام بزرگوار به نماز و ترویج و توسعه فرهنگ اسلامی و احیای آن اهتمام خاص داشته اند و هدف اصلی امام حسین (ع) احیای نماز بوده، پس برپایی نماز جماعت در هر شرایطی، می تواند خاری باشد در چشم دشمنان این مرز و بوم و از طرفی نشان از وحدت شیعیان و لبیک به سردار کربلا حضرت امام حسین (ع) باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان مرکزی گفت: اهمیت نماز برای امام حسین (ع) در حدی بود که حتی در میدان نبرد هم به برپایی و اقامه نماز همت گمارد و نماز را فراموش نکرد و به آن را تاخیر نینداخت.

در پایان این جشن دانش آموزان نماز جماعت را به امامت حجت الاسلام رودبارانی اقامه کردند.

نماز جماعت ظهر و عصر در دبیرستان سلمان فارسی شهر اراک برگزار شد

نماز جماعت ظهر و عصر در دبیرستان سلمان فارسی شهر اراک برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا