اخبارکردستان

شورای اقامه نماز شهرستان سنندج برگزار شد

امام جمعه سنندج: راه منور شدن قلب ذکر خداوند است و دروازه ملاقات پروردگار همیشه به سوی مخلوقش به وسیله نماز باز است.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، در روز بیست و دوم اسفند ماه، جلسه شورای اقامه نماز فرمانداری شهرستان سنندج با محوریت ساماندهی و نظارت بر فضاهای اقامه نماز راه های مواصلاتی با حضور فرماندار، امام جمعه شهرستان و نماینده استان در مجلس خبرگان رهبری، مدیر ستاد اقامه نماز استان و سایر مدیران دستگاهها برگزار شد.

عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تبریک فرارسیدن ماه مبارک رمضان و آرزوی قبولی طاعات و عبادات در این ماه پر خیر و برکت گفت: در ماه رمضان دلهای انسان ها برای پذیرش معنویات از آمادگی بیشتری برخوردار است لذا ما باید از این فرصت با اجرای برنامه های مختلفی مانند برگزاری دوره های آموزشی، برگزاری مسابقات فرهنگی برای کارکنان، خانواده های آن ها و ارباب رجوع و… بهره ببریم.

عظیمی با اشاره به شروع سفر های نوروزی و در ارتباط با ساماندهی فضا های اقامه نماز، به نظارت مسئولین بر نمازخانه های راه های مواصلاتی، تفرجگاه ها، رستوران ها، جایگاه های عرضه سوخت و … تاکید ویژه کرد.

وی افزود: استان ما میهمان پذیر است و باید متناسب با نیاز میهمانان زیر ساخت ها را آماده کرد که در این راستا آماده سازی نمازخانه و سرویس های بهداشتی از نیازهای اساسی در جهت رفاه و پاسخگویی به نیاز میهمانان محسوب می شود.

عظیمی گفت: علی رغم انجام کارهای خوبی که صورت گرفته ولی متاسفانه مشکلاتی بویژه در بعضی از جایگاه های سوخت در ارتباط با نمازخانه ها شاهد هستیم که می طلبد تا دستگاه‌های مسئول به وظایف و رسالت کار خود در این رابطه عمل نمایند و ابعاد نظارتی خود را تقویت و جایگاه داران را پاسخگو نمایند تا انشاالله مشکلات احتمالی مرتفع بشود.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در ادامه از فرماندار سنندج خواست تا طی ابلاغیه ای از دستگاه‌های متولی بخواهد تا وظایف محوله را به نحو احسن انجام دهند.

وی با اشاره به بحث بارگزاری مستندات نمازی در سامانه سجاده و لزوم اقدام به موقع لزوم اجرای مفاد تفاهم نامه های بومی دستگاه‌های مربوطه استانی را مورد تاکید قرار دادند.

در ادامه عسکری فرماندار سنندج ضمن تبریک فرارسیدن ماه رمضان و گرامیداشت بیست و دوم اسفند روز پاسداشت مقام شهید گفت: شهدا در امر خدمتگذاری به مردم الگوی ما هستند.

وی  ضمن تشکر و قدردانی از فعالیت های ستاد اقامه نماز استان در راستای توسعه و ترویج امر نماز بر لزوم آماده سازی نمازخانه و سرویس های بهداشتی با توجه به آستانه شروع سفر های نوروزی تاکید کرد.

عسکری همچنین برگزاری کارهای فرهنگی با مضامین نماز متناسب با نیاز جوانان را مورد تاکید قرار داد و با توجه به نزدیک شدن به زمان بارگزاری مستندات نمازی در سامانه سجاده بر بارگزاری به موقع و دقیق آنها در سامانه مذبور تاکید کرد.

در پایان ماموستا رستمی امام جمعه سنندج طی سخنان مبسوطی در ارتباط با مقام شهید و روز شهید، امرنماز، امر به معروف و نهی از منکر و اجرای کارهای فرهنگی اظهار داشت: الگو گرفتن از سیره و منش شهدا راه بهروزی محسوب می شود و باید برای همه ما سرمشق قرار گیرد.

وی در ادامه ضمن تاکید بر خودسازی و بهره گیری از آموزه های دینی گفت: هزاران فلسفه و حکمت در نماز وجود دارد، نماز داروی علاج دردهاست، راه منور شدن قلب ذکر خداوند است و دروازه ملاقات پروردگار همیشه به سوی مخلوقش به وسیله نماز باز است.

شورای اقامه نماز سنندج برگزار شدشورای اقامه نماز سنندج برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا