کردستان

شورای اقامه نماز شهرستان سنندج برگزار شد

امام جمعه سنندج: نماز فقط عبارت از انجام فرایض دینی نیست بلکه مرکز سخاوت و سرچشمه زلال پاکی ها هم می باشد و می تواند سلامتی همه جامعه را تضمین کند

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان، سیزدهم دی ماه جلسه شورای اقامه نماز شهرستان سنندج در محل فرمانداری با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان، امام جمعه سنندج، معاونین فرماندار و سایر اعضاء برگزار شد.

احمد عبداللهی معاون برنامه ریزی فرمانداری سنندج ضمن  عرض تسلیت به مناسبت ایام شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا(س) به تشریح اهداف جلسه پرداخت.

در ادامه اکبر عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان با توجه به در پیش بودن برگزاری اجلاسیه سی ام نماز در شهر زنجان اظهار داشت: اجلاسیه سی ام نماز در روز شنبه شانزدهم دی ماه با دستور کار (نماز نسل نو با تمرکز بر نقش مدرسه، مسجد و دانشگاه)برگزار خواهد شد وبا توجه به اینکه مقام معظم رهبری(مدظله العالی) هرسال فقط برای دو موضوع کنگره عظیم حج و اجلاسیه سراسری نماز پیام می دهند نشان از اهمیت والای این اجلاس می باشد.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به آیات موضوعی قرآن در زمینه نماز گفت: نماز نگین همه عبادتهاست و با توجه به آیه ۱۶۲ سوره مبارکه انعام،به دلیل اهمیت امر نماز، این مهم  با سایر اعمال جمع نشده و مجزا مورد اشاره قرارگرفته است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن اشاره به وظایف مدیران دستگاه ها در جهت پیشبرد امر نماز، هدف از تشکیل جلسه را پاسخ به این سوأل بر شمرد که همه ما برای نماز چکار کرده و باید چکار بکنیم؟

وی در این ارتباط پیشنهاداتی از جمله تمرکز روی جوانان و نوجوانان، جلب همکاری هیأت اُمنایی مساجد برای جذب جوانان و نوجوانان به مسجد، توجه به برگزاری دوره های توانمند سازی با شرایط روز ویژه امامان جماعت بویژه در جهت پاسخگویی به شبهات، تلاش آموزش و پرورش برای توانمند سازی معلمان و دبیران مدارس، توجه به توسعه،تعمیر و تجهیز نمازخانه های بین راهی، اهتمام شهرداری ها به ایجاد و توسعه نمازخانه در پارک های جدید و تعمیر و تجهیز نمازخانه های موجود را ارائه کرد.

در ادامه ماموستا فایق رستمی امام جمعه سنندج و نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری  در ارتباط با فلسفه و اهمیت نماز اظهار داشت: نماز فقط عبارت از انجام فرایض دینی نیست بلکه مرکز سخاوت و سرچشمه زلال پاکی ها هم می باشد و می تواند سلامتی همه جامعه را تضمین کند. نماز مرکز بهداشت و نظافت است و این بخش در زمان کرونا به طور کامل مشهود بود.

وی افزود: مساوات در جامعه در نماز دیده می شود و نماز مرکز عدالت اجتماعی است.نماز حتی مرکز توسعه و عمران و امراض درونی انسان می باشد و برقراری ارتباط با ذات اقدس الهی موجب درمان این امراض می شود.

امام جمعه سنندج در بخش دیگری از صحبت های خود گفت: نماز آثار فراوانی دارد و اگر تمام حواس انسان در انجام عبادات رنگ خدا به خود گیرد قطعاً عمده مشکلات مرتفع خواهد شد. در اهمیت نماز باید به این نکته مهم متوجه باشیم که خداوند در فضای بلند یعنی در معراج پیامبر(ص) نماز را واجب نمود و این بزرگترین هدیه به انسان است.

ماموستا رستمی گفت: بزرگترین امر به معروف و نهی از منکر در نماز خلاصه می شود و از همه مهمتر نماز در زمان حشر انسان به وی نور الهی می دهد.

در خاتمه سایر مدعوین از جمله مدیر ناحیه یک آموزش و پرورش شهرستان سنندج ضمن ارائه آماری از وضعیت نمازخانه های مدارس، مهمترین چالش های پیش روی نماز را بیان کرد و بعد از شرکت حاضرین در نماز جماعت ظهر جلسه به پایان رسید.

شورای اقامه نماز شهرستان سنندج برگزار شد شورای اقامه نماز شهرستان سنندج برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا