اخبارخراسان جنوبی

جلسه شورای اقامه نماز شهرستان سربیشه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان خراسان جنوبی، درششمین روز از دهه فرهنگی معارف نماز و مسجد، جلسه شورای اقامه نماز شهرستان سربیشه با حضور فرماندار و امام جمعه سربیشه، مدیر ستاد اقامه نماز خراسان جنوبی و کارشناسان و دیگر اعضای شورای اقامه نماز شهرستان، در روز بیست و ششم مرداد ماه در محل سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.

محدرضا لکزایی فرماندار شهرستان در این جلسه با اشاره به لزوم توجه مسئولان ادارت به اقامه نماز، گفت: اهمیت شورای اقامه نماز در شهرستان باید از همه شوراها و کارگروه‌ها بالاتر برود، زیرا اگر نماز در شهرها و روستاها فراگیر شود، مشکلات و معضلات جامعه در همه ابعاد کاهش می‌یابد.

وی بر لزوم آسیب‌شناسی و بررسی علل کاهلی برخی افراد در برپایی و اقامه نماز تاکید کرد و افزود: اعضای ستاد اقامه نماز شهرستان باید این دلایل را با برنامه‌ریزی جویا و برای اقامه نماز تلاش کنند.

فرماندار سربیشه با اشاره به اینکه پرداختن به ترویج و توسعه فرهنگ نماز نیازمند عزم و حرکت جهادی و همگانی است، گفت: نهادینه شدن فرهنگ و توسعه نماز در شهرستان نیازمند حرکت و عزم جهادی است و در این راستا باید همه برنامه‌ریزی کنند.

لکزایی بر برپایی و اقامه نماز در ادارات، نهادها، سازمان‌ها، مدارس و بازار تاکید و خواستار عملیاتی شدن اقدامات در این زمینه شد.

نماز مهمترین فریضه دینی و بالاترین فریاد علیه کفر است.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید حسین کاظمی، امام جمعه سربیشه در این جلسه بر اقامه و برپایی نماز در اول وقت تاکید کرد و افزود: نماز مهمترین فریضه دینی و بالاترین فریاد علیه کفر و شرک است.

وی با بیان اینکه بازاریان و کسبه نقش اساسی در ترویج فرهنگ دینی دارند، افزود: نماز وسیله پیوند انسان با خداست و پیشگام‌ترین قشر در اقامه و برپایی نماز بازاریان بوده‌اند و نقش اساسی آنان در این راستا بر کسی پوشیده نیست.نماز خواندن مهم‌ترین عامل برای رسیدن به حال خوب است.

حجت‌الاسلام و المسلمین کمیلی، مدیر ستاد اقامه نماز خراسان‌جنوبی در این جلسه اصلی‌ترین عامل در ساختن یک خانواده متعالی با ترازهای اسلام را میزان توجه آن خانواده در محیط خانه به اصول و احکام اسلام و مهم‌ترینش نماز عنوان کرد و گفت: چراکه با نماز است که باقی خوبی‌ها آغاز می‌شود.

وی ادامه داد: در آیه ای از قرآن یکی از وظایفی که به انسان محول شده؛ این است که نسبت به خود و اهلش احساس مسئولیت کند و این احساس مسئولیت باید در اقامه نماز نیز باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در قرآن کریم آمده است که اهل خود را به نماز امر کنید و در این راه صبور باشید، تصریح کرد: واژه نماز ۶۱ بار بدون مشتقات و ۹۸ بار با مشتقات آن در قرآن به‌کار رفته است که از همه این موارد برداشت‌ می‌شود که اسلام نسبت به نماز اهمیت ویژه‌ای قائل شده است.

کمیلی با اشاره به ارزیابی دستگاه‌های اجرایی در خصوص اقامه نماز، گفت: برخی می‌گویند نماز هم مگر قابل ارزیابی است در حالیکه ولی امر ما مقام معظم رهبری در پیامی به اجلاسیه سیزدهم امر کردند نماز و آنچه حول محور آن است ارزیابی ‌شود.

وی تصریح کرد: دستگاه های اجرایی در شهرستان وارد سامانه سجاده شده و گزارش و مستندات لازم برای ستاد اقامه نماز را بارگذاری کنند.

کمیلی به آمادگی برگزاری دوره های آموزشی اشاره کرد و گفت: آیین غبارروبی نمازخانه مدارس قبل از سال تحصیلی،برگزاری جلسه شورای اقامه نماز در هر بخش و گرفتن نیرو افتخاری به عنوان دبیر اقامه نماز در بخش را بسیار مهم دانست.

در پایان این مراسم حجت الاسلام ابراهیم الماس وش به عنوان دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان سربیشه منصوب شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا