اخبارفارس

شورای اقامه نماز شهرستان سرچهان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس، در تاریخ پنجم شهریور ماه شورای اقامه نماز شهرستان سرچهان با حضور حجت الاسلام سقاچی قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس، سلیمی فرماندار سرچهان و دگیر اعضای این شورا در سالن جلسات فرمانداری این شهرستان برگزار شد.

در ابتدای جلسه حجت علی سلیمی فرماندار شهرستان سرچهان ضمن تشکر از مدعوین به ویژه مدیر ستاد اقامه نماز استان، بر ضرورت گسترش ترویج فرهنگ نماز و نمازخوانی در ادارات و اماکن عمومی این شهرستان تاکید کرد.

فرماندار سرچهان افزود: برای نهادینه کردن فرهنگ نماز در جامعه، خانواده ها، نهادهای آموزشی و ادارات نقش بسزایی دارند و نماز یکی از ارکان اصلی و ستون دین است و ما را در مقابل لغزشها، شدائد و نارساییهای زندگی محفوظ نگه می دارد.

سلیمی با توصیه به اعضاء شورای اقامه نماز جهت جدی گرفتن امر ترویج اقامه نماز برابر تفاهمنامه، آمادگی فرمانداری را برای انجام وظایف محوله در امر نماز اعلام کرد.

سپس حجت الاسلام سقاچی قائم مقام ستاد اقامه نماز استان فارس، بعد از حمد و ثنای خداوند متعال و تشکر از همه مدعوین، طی سخنانی با استناد به آیات و روایات بر اهمیت و جایگاه ویژه نماز در جامعه تأکید کرد.

وی بی‌توجهی به نماز را نقیصه‌ای بزرگ در جامعه دانست و افزود: همه کارگزاران نظام جمهوری اسلامی ایران و مردم باید در راستای ترویج فرهنگ اقامه نماز تلاش کنند.

در ادامه مدیر ستاد اقامه نماز به نکات لازمه در امر نماز از جمله زیبا سازی و فراهم نمودن تجهیزات نماز خانه ای، جدی گرفتن نماز جماعت در اول وقت، پرداختن به امرآموزش کارکنان با توجه به برنامه های تدوینی و ارائه شده از طریق ستاد اقامه نماز مرکز واستان، جدی گرفتن وبارگذاری فعالیتهای در سامانه سجاده جهت ارزیابی از عملکرد دستگاه مربوطه اشاره کرد.

فضا سازی تبلیغی امر نماز، تشکیل شورای اقامه نماز شهرستان بصورت فصلی، برگزاری دوره های آموزشی و تبلیغات محیطی، اجرای دستورالعمل خدمات سفر، سفر ایمن و بازبودن مساجد و نمازخانه ها در طول اوقات نماز از دیگر مطالب مطرح شده توسط قائم مقام ستاد اقامه نماز استان بود.

شورای اقامه نماز شهرستان سرچهان شورای اقامه نماز شهرستان سرچهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا