اخبار

سردار عینعلی ققنوس عاشقی+ عکس

سردار حاج محسن عینعلی ققنوس عاشقی بود که مرغ جانش با اقامه نماز جماعت جان می گرفت و برای استفاده از امکانات بیت المال مسائل شرعی را رعایت می کرد و هیچ زمانی خواستار امکانات بیت المال نبود.

با پیگیری های زیاد و اصرار توانست فرماندهان را برای حضور در جبهه متقاعد کند. پس از ورود به جبهه در لشکر۳۲ انصارالحسین (ع) به فرماندهی گردان ۱۵۳ منصوب شد. در طول حضور در مناطق عملیاتی ارتباط زیادی با روحانیت داشت و با استفاده از دانش و اطلاعات روحانیونی که در جبهه حضور داشتند به ارتقاء فکری و عقیدتی نیروهای تحت فرماندهی اش کمک می کرد.

وی در سال ۱۳۴۱ در روستای عین آباد شهرستان تویسرکان فرزندی متولد شد که در دوران جوانی افتخار مردم دیارش شد و مثل نامش محسن، تا زمان شهادت پسندیده و نیکو قدم برداشت.

حاج محسن نمازهای خود را به جماعت می خواند و در زمان هائی که منطقه نبود روزه می گرفت، با وجود اینکه هیچ زمانی نماز ایشان ترک نمی شد ،در لحظات آخر عمر داخل قایقی که مجروحین را انتقال می داد گفت: برای من مدت یک الی دو سال نماز و روزه بخرید.

سردار حاج محسن، عینعلی

سردار عینعلی ققنوس عاشقی بود که مرغ جانش با اقامه نماز جماعت جان می گرفت و در اکثر نماز جمعه های شهر تویسرکان شرکت می کرد، روزی به همراه خانواده های شهدا، جهاد و نیروهای فرهنگی سپاه به دیدار مقام معظم رهبری رفت آقا آن روزها نماینده دوران اول بودند آقا در بین صحبت های خود فرمودند: در نماز جمعه شرکت فعال داشته باشید بعد به کاخ گلستان رفتند بعضی از نیروها گفتند: برای بازدید به چند کاخ دیگر هم بروند اما سردار عینعلی تاکید کرد. آقا فرمودند: در نماز جمعه شرکت فعال داشته باشید.

مادر شهید عینعلی از رفتار فرزندش بسیار رضایت داشتند او می گوید از نظر احترام و ادب برجسته بود به فکر همسایه ها بود تا حدی که رئیس انجمن روستا شد. رابطه اش با خویشاوندان خیلی خوب بود، وقتی از جبهه می آمد به همراه دوستانش گندم های کشاورزان را درو می کرد و به همه کمک می کرد.

حاج محسن از دوره راهنمایی به بعد از همه نظر وجودش تغییر کرد از انقلاب دفاع می کرد و صاحب نظر بود و همه را نیز در این راه هدایت می کرد، شجاع و صادق بود همه خصوصیات مثبت را داشت هیچ وقت لباس نو نمی پوشید همیشه لباسهایش وصله دار بود. در زمان حکومت شاهنشاهی در یکی از خیابان های شهر تویسرکان تابلویی وجود داشت که عکس شاه روی آن بود حاج محسن همراه دوستانش تابلو را کندند وقتی مامورها آمدند همه فرار کردند، اما حاج محسن فرار نکرد و مورد ضرب و شتم مامورین قرار گرفت، او هیچوقت از مامورین شاهنشاهی حراسی نداشت.

شهید عینعلی حواسش به نکات زمینی بود از همه مهم تر اینکه همه حلال خدا را حلال و حرام های خدا را حرا م می دانست. برای استفاده از امکانات بیت المال مسائل شرعی را رعایت می کرد و هیچ زمانی خواستار امکانات بیت المال نبود.

در بخشی از وصیتنامه این شهید والا مقام آمده است: اصل وصیتم همین شهادتم هست . خدا کند آمرزیده باشم و با خونم از ارزش های والای اسلام حراست کنم . با خونم از ولایت فقیه حمایت کنم . با خونم همیشه از روحانیت همیشه مبارز حمایت کنم . با خونم از قرآن و اهل بیت حمایت کنم ، دنیای پست را بفروشم و به مقدس شهدا بپیوندم.

منبع:  پایگاه خبری «حامیان ولایت»

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا