اخباراردبیل

جلسه شورای اداری شهر سرعین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اردبیل، روز یکشنبه سوم دیماه جلسه شورای اداری شهرستان گردشگری سرعین با حضور عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان، حجت الاسلام شیرعلی پور امام جمعه، باقرزاده فرماندار و روسای ادارات در محل دفتر امام جمعه سرعین برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین شیرعلی پور امام جمعه شهر سرعین در این جلسه ضمن سپاس و قدردانی از تلاشهای ستاد اقامه نماز در اجرای برنامه های ترویج و توسعه فرهنگ نماز، ‌با اشاره به فرمایش امیر المومنین علی علیه السلام در نهج البلاغه: “واعلَم أنَّ کلَّ شَی ءٍ مِن عَمَلِک تَبَعٌ لِصَلاتِک ” گفت: مدیران باید در نظام اسلامی با اولویت قرار دادن نماز، الگوی سایر افراد جامعه باشند و توصیه نمود: جلسات کاری در ادارات با وقت نماز تلاقی نداشته باشد.

باقر زاده فرماندار سرعین هم در این جلسه طی سخنانی با اشاره به این نکته که نماز ستون دین است و به عنوان بالاترین وظیفه در آیات و روایات به آن اشاره شده است اظهار داشت: مدیران ادارات و سازمان‌های اجرایی باید اقامه نماز را  در اولویت کار خود قرار داده و خود به طور شخصی نماز جماعت و حضور تمامی پرسنل را پیگیری کنند و به دیگران واگذار نکنند.

در ادامه عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل ضمن قدردانی و سپاس از همه تلاشگران عرصه نماز با اشاره به برگزاری سی امین اجلاس سراسری نماز در نیمه دیماه در شهر زنجان گفت: معمولا برگزاری اجلاس های سراسری نماز مروری بر فعالیت ها، تبیین شرایط موجود و پیش بینی برنامه های آینده است و در واقع اجلاس سالیانه ی نماز، فرصت در معرض دید و توجه همگانی قرار دادن نماز است.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل با اشاره به نقش مهم مدرسه، مسجد و دانشگاه در تربیت نسل نو اظهار داشت: یکی از محورهای اساسی در تربیت دینی نسل آینده، نماز است. نماز نماد دین داری و دین باوری نسل جوان می باشد، بنابراین باید به این مسئله توجه شود.

عبدی در پایان با اشاره به آیه ۱۳۲ سوره طه گفت:  تبلیغ را باید از خانواده خودمان آغاز کنیم و آن را در اولویت کاری خود قرار دهیم. زیرا یکی از علل مهم کاهل نمازی فرزندان، کم توجهی والدین نسبت به امر نماز می باشد و افزود: آموزش و پرورش و همه دستندرکاران امر تعلیم و تربیت باید بکوشند فرهنگ و هویت دینی بویژه نماز در کودکان و نوجوانان تقویت شود.

شورای اداری شهر سرعین

 

شورای اداری شهر سرعین

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا