اخبارکرمان

جلسه چهارجانبه توسعه نماز جماعت مدارس در کرمان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان،روز چهارشنبه پنجم مهرماه جلسه چهار جانبه توسعه نماز جماعت در مدارس سطح شهر کرمان  با حضور نمایندگان اداره کل آموزش و پرورش،حوزه علمیه،تبلیغات اسلامی،مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز استان در محل دفتر ستاد تشکیل شد.

در این جلسه بعد از تلاوت آیاتی چند از کلام الله مجید حجت الاسلام عربپور مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن خیر مقدم نکاتی را مطرح کرد.

عربپور گفت: همه ما که اینجا دور هم جمع شدیم به نوعی ارتباط با نماز جماعت در مدارس داریم و باید تمام تلاش خود را برای پر رونق کردن نماز جماعت در مدارس سطح شهر کرمان و استان بکار گیریم.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در بخش دیگری از سخنان خود بیان کرد: باید از تمام ظرفیتی که داریم برای باشکوه برگزار شدن نمازهای جماعت در مدارس استفاده کنیم و با هر شکلی که شده تشویق و ترغیب دانش آموزان را به نماز جماعت دعوت کنیم و این هم متذکر شوم که می طلبد که خود مدیران و معاونین مدارس در نماز حضور پیدا کنند تا حرفشان برای دانش آموزان تأثیرگذار باشد.

در این جلسه مقرر شد که جهت انتقال تجارب و بروز رسانی و آموزش های حوزه تبلیغ برای امامان جماعت مراکز مذکور حتی المقدور در شش ماهه دوم به صورت ماهانه همایشهایی با موضوعات منتخب برگزار شود.

همچنین قرار شد به علت کمبود امام جماعت سعی شود از بیشترین ظرفیت موجود جهت توسعه اقامه نماز جماعت مدارس استفاده شود و در این راستا از طلاب فاضل خواهر و برادر،مربیان پرورشی مدارس و معلمان بازنشسته و ذی صلاح استفاده شود.

و در پایان نیز مصوب شد که امامان جماعت مدارس در استان و مرکز استان به تفکیک ارائه شود تا مطابق آن اعزام،مدیریت شود.

جلسه چهار جانبه توسعه نماز جماعت در مدارس شهر کرمان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا