اخبارچهار محال و بختیاری

۶۷۰ مدرسه در چهارمحال و بختیاری نماز‌خانه مستقل دارد

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری گفت: از مجموع 2 هزار و 300 مدرسه‌ فعال استان ۶۷۰ واحد آموزشی نماز‌خانه مستقل دارد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان چهارمحال و بختیاری، به نقل از خبرگزاری فارس در شهرکرد، یونس اروجی، روز شنبه، سی ام دی ماه در گفتگو با خبرگزاری فارس، گفت: از مجموع ۲ هزار و ۳۰۰ مدرسه‌ فعال چهارمحال و بختیاری ۶۷۰ واحد آموزشی نماز‌خانه مستقل دارد.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری افزود: مدیران موظفند با استفاده از ظرفیت‌های مدرسه از جمله سالن ورزشی و یا مکان‌های دیگر تحت هر شرایطی نماز جماعت را برگزار کنند.

در طرح روحانیون امین ۳۴۶ طلبه در مدارس چهارمحال و بختیاری حضور دارند

وی ادامه داد: روحانیون پس از گذراندن دوره‌های آموزشی و تخصصی و اخذ مدرک در مدارس متقاضی اجرای طرح امین حضور پیدا کرده و حیطه کاری‌شان بر اساس توافق با آموزش و پرورش تعریف و مشخص می‌شود تا موازی‌کاری و تداخلی با سایر برنامه‌های مدرسه ایجاد نشود.

اروجی با بیان اینکه روحانیون در قالب طرح امین ضمن مشاوره در حوزه‌های فرهنگی، پرورشی و مذهبی پاسخگوی سوالات دانش‌آموزان در موضوعاتی هم چون نماز، بلوغ و شبهاتی دینی هستند، افزود: گاهی اوقات دانش‌آموزان در مدارس نیازمند اطلاعاتی درباره دین هستند و اگر ارتباط موثر قلبی و روحی با روحانی آموزش دیده به وجود بیاید بسیاری از آسیب‌های اجتماعی کاهش پیدا می‌کند و کادر آموزشی مدرسه هم مشتاق هستند که روحانی در تمام روزهای هفته در مدرسه حضور داشته باشد.

وی اظهار کرد: با توجه به کمبود نیروهای پرورشی در سراسر کشور با همکاری حوزه‌های علمیه ۳۴۶ طلبه به عنوان نیروهای طرح امین در مدارس استان سازمان‌دهی شده‌اند که وظیفه اصلی آن‌ها فعالیت در حوزه‌ پرورشی، مشاوره، برگزاری نماز جماعت و آموزش قرآن و عترت است.

رئیس اداره قرآن، عترت و نماز اداره‌کل آموزش و پرورش چهارمحال و بختیاری خاطر نشان کرد: در طرح هجرت روحانیون نیز طلاب آموزش دیده در مدارس روستاها وشهرهای سراسر استان فعالیت می‌کنند و به شبهات و سوالات دینی دانش‌آموزان پاسخ می‌دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا