اخبارقم

جلسه هماهنگی تامین ائمه جماعات مدارس قم برگزار شد

مرکز خدمات حوزه علمیه قم، تامین ائمه جماعات مدارس فاقد امام جماعت را بر عهده گرفت.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، جلسه هماهنگی تامین ائمه جماعات مدارس فاقد امام جماعت استان، صبح یکشنبه، دهم دی ماه،‌ در ستاد اقامه نماز برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز قم در این جلسه به بازدید های صورت گرفته توسط یاوران نماز استان از مدارس اشاره کرد و گفت: در این بازدیدها شاهد آن بودیم که برخی مدارس فاقد امام جماعت هستند.

حجت الاسلام علی عرب پور در ادامه به دغدغه های ستاد اقامه نماز در خصوص نماز جماعت مدارس اشاره کرد و گفت: اجلاس استانی نماز با موضوع نماز نسل نو برگزار شد.

وی افزود: از جمله برکات این اجلاس، قول مساعد مرکز خدمات حوزه علمیه قم در تامین ائمه جماعات مدارس فاقد امام جماعت بود.

مدیر ستاد اقامه نماز در ادامه خواستار احصاء مدارس فاقد امام جماعت توسط آموزش و پرورش استان شد و گفت: با احصاء مدارس فاقد امام جماعت توسط آموزش و پرورش تامین ائمه جماعات را از مرکز خدمات حوزه پیگیری خواهیم نمود تا انشالله مدرسه ای فاقد امام جماعت نباشد.

میلاد رستگار رئیس اداره قرآن، عترت و نماز آموزش و پرورش استان نیز در این جلسه ضمن تقدیر از اقدامات و پیگیری های ستاد اقامه نماز استان در ارتقاء سطح کیفی نماز جماعت مدارس گفت: درصد بالایی از مدارس با حضور ائمه جماعات و طلاب طرح امین اقامه نماز جماعت دارند اما تعداد محدودی نیز از این نعمت محروم هستند.

وی افزود: با تلاش های صورت گرفته در تامین ائمه جماعات، از هزار و چهارصد مدرسه موجود در استان، حدود پنجاه مدرسه فاقد امام جماعت هستند.

در پایان مقرر شد ستاد اقامه نماز استان تامین ائمه جماعات را از مرکز خدمات حوزه علمیه استان پیگیری نماید.

اخبار مرتبط:

هشتمین اجلاس استانی نماز قم برگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا