اخبارگیلانمهدویت

جشنواره امامت و مهدویت در دانشگاه آزاد اسلامی رشت برگزار شد

نخستین جشنواره‌ی علمی، فرهنگی و هنری امامت و مهدویت دانشگاه آزاد اسلامی گیلان، امروز با معرفی ۱۱ اثر برتر و رونمایی از کتاب سال مهدویت در رشت برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز گیلان به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز گیلان؛نخستین جشنواره‌ی علمی، فرهنگی و هنری امامت و مهدویت دانشگاه آزاد اسلامی گیلان، امروز با معرفی ۱۱ اثر برتر و رونمایی از کتاب سال مهدویت در رشت برگزار شد.

رییس دانشگاه آزاد اسلامی رشت و مسئول برپایی این جشنواره، هدف از برگزاری آن را تبلیغ، ترویج و تعمیق فرهنگ مهدویت و گسترش گفتمان تمدن نوین اسلامی عنوان کرد و افزود: از دیگر مزایای برگزاری جشنواره‌ی علمی، فرهنگی و هنری امامت و مهدویت، شناسایی و تجلیل از پدیدآورندگان آثار علمی، هنری و ادبی در زمینه‌ی فرهنگ مهدویت بود.

دکتر محمد دوستدار همچنین از ارسال بیش از ۱۵۰ اثر علمی مرتبط با موضوع مهدویت به دبیرخانه‌ی جشنواره خبر داد و افزود: پس از داوری این آثار، در نهایت ۱۱ اثر در قالب کتاب، مقاله و پایان نامه به عنوان آثار برگزیده انتخاب و در جشنواره معرفی شدند.

دکتر سعید اسعد، مبلغ و فعال فرهنگی بین المللی اسلامی از کشور آرژانتین سخنران ویژه‌ی نخستین جشنواره‌ی علمی، فرهنگی و هنری امامت و مهدویت دانشگاه آزاد اسلامی گیلان بود که در سخنانی به تبیین ویژگی‌ها، ظرفیت‌ها و الهامات فرهنگ مهدوی در بستر ترویج آموزه‌های اصیل اسلامی پرداخت و ایدئولوژی امامت و مهدویت را کاملترین مکتب دینی برای هدایت جامعه‌ی بشری به سوی کمالات انسانی برشمرد.

این مبلغ و فعال بین المللی مکتب اسلام در همین راستا با اشاره به سفر‌های متعدد و مکرر خود به کشور‌های مختلف غربی و آمریکای لاتین، تصریح کرد: مجموع بررسی‌ها و ارزیابی‌ها بوضوح نشان می‌دهد که جهان امروز تشنه‌ی مکتبی ست که عدالت را همراه با حفظ کرامت انسانی فریاد زنده و آزادی حقیقی را در گرو عبودیت محض به پیشگاه عدل الهی معنا نماید.

دکتر آرام مدیرکل پشتیبانی معاونت بین الملل دانشگاه آزاد اسلامی کشور هم در سخنانی به تشریح رابطه‌ی فلسفه‌ی مهدویت با تمدن نوین اسلامی پرداخت و اضافه کرد: حکومت مهدوی، تجلی غایی شیوه‌ای از حکومتداری ست که با بهره گیری از ظرفیت‌های عظیم اسلام ناب تلاش دارد عدالت، آزادگی و ظلم ستیزی را در رفتار منش انسان حقیقت جوی امروز تجلی دهد.

دربخش پایانی  این جشنواره از حجت الاسلام و المسلمین حجازی مدیر بنیاد حضرت مهدی موعود (عج) استان گیلان با اهداء لوح یادبود تقدیر و تجلیل شد.

جشنواره‌ی علمی، فرهنگی و هنری امامت و مهدویت

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا