اخبارقم

بازدید مدیر ستاد اقامه نماز و مدیرکل راهداری از پویش همراهان سفر ایمن در قم

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، مدیر کل راهداری و حمل و نقل جاده ای و مدیر ستاد اقامه نماز استان از محل برگزاری طرح پویش همراهان سفر ایمن در مجتمع خدماتی رفاهی زیتون در کیلومتر ۱۷ آزادراه قم تهران بازدید کردند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان نیز در حاشیه برگزاری این طرح به تشریح برنامه‌ها طرح پرداخت و گفت: اقامه نماز جماعت، اجرای نمایش عروسکی، پذیرایی، اجرای برنامه‌های مفرح و ایجاد فضای استراحت،  از جمله اهم برنامه‌های این طرح بوده است.

پویش همراهان سفر ایمن در قم
مدیر ستاد اقامه نماز قم

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب‌پور در ادامه از استقبال مسافرین و زائرین شهر کریمه اهل بیت(ع) از طرح پویش همراهان سفر ایمن خبر داد و افزود: حضور طلاب جهادی از جمله طرح های ابتکاری استان در این طرح بوده است.

پویش همراهان سفر ایمن در قمپویش همراهان سفر ایمن در قم

وی در ادامه به استقبال از غرفه تخصصی کودک، در این طرح اشاره کرد و گفت: یکی از پربازدید ترین بخش‌های این طرح غرفه تخصصی کودک بوده است که با استقبال خانواده‌ها همراه بوده است.

پویش همراهان سفر ایمن در قم

مدیرکل حمل و نقل جاده‌ای استان در حاشیه این بازدید گفت: پویش همراهان سفر ایمن از ۲۴ اسفندماه لغایت ۱۵ فروردین‌ماه ۱۴۰۲، در دو ایستگاه و در مجتمع‌های زیتون واقع در کیلومتر ۱۷ اتوبان قم – تهران و دنیز در کیلومتر ۱۹ محور قم – اراک برگزار می‌شود.

پویش همراهان سفر ایمن در قم
مدیرکل حمل و نقل جاده ای استان قم

حسین زنجیرانی فراهانی افزود: در این طرح که با همکاری ستاد اقامه نماز و به صورت ملی برگزار می‌شود، اجرای برنامه‌های فرهنگی و آموزشی و توصیه به رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی از اهم برنامه‌های این طرح است.

وی در تشریح اهداف اصلی طرح پویش همراهان سفر ایمن که با همکاری ستاد اقامه نماز برگزار می‌شود به ارتقا فرهنگ ترافیک جاده ای و کاهش حداکثری تصادفات، بویژه درطول ایام نوروزی اشاره کرد و گفت: با توجه به آنکه بالغ بر ۷۰ درصد سوانح جاده ای در۳۰ کیلومتری شهرها و به دلیل خستگی و خواب آلودگی رانندگان به وقوع می پیوندد، نسبت به فراهم نمودن مکانی جهت استراحت و فراغت  راننده و سرنشینان، در قالب برگزاری این پویش، درمحدوده اعلامی شهرها، اقدام شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا