اخبارهمدان

نشست فصلی دبیران اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، نشست فصلی دبیران اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان همدان روز دوشنبه بیستم فروردین با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان ،حجت الاسلام مهدی ارتقایی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان  و کارشناسان و دبیران اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی در سالن همایشات بانک ملی برگزار شد.

نشست فصلی دبیران اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان همدان برگزار شد

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام شاکری کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان همدان، ضمن تبریک ایام ماه مبارک رمضان ، توضیحاتی در خصوص ادارات استان که اطلاعات و گزارش برنامه‌های توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز خود را در سامانه سجاده بارگذاری کرده اند ارائه داد و در مورد نحوه نظارت و بررسی مستندات ادارات شهرستان ها در سامانه سجاده همچنین همکاری با ائمه جماعت در زمان اقامه نماز در ادارات مطالبی را بیان کرد.

نشست فصلی دبیران اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان همدان برگزار شد

در ادامه جلسه حجت الاسلام ملیحی کارشناس فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز استان ضمن تقدیر از اداراتی که در سال گذشته در برگزاری دوره های آموزشی فعال بودند افزود: طبق گزارشاتی که از دستگاه های اجرایی به ستاد اقامه نماز اراِئه شده در سال گذشته بیش از هزارو صد نفر در این دوره های آموزشی شرکت کرده اند.

ملیحی با توضیحاتی در مورد جامعه ی هدف این آموزش ها بیان کرد: تمام تلاش خود را در جهت ترویج فرهنگ اقامه نماز و گسترش موضوع مهدویت به کار خواهیم گرفت و با تلاش همکاران و دبیران دستگاه های اجرایی برنامه ریزی های لازم را جهت برگزاری دوره های آموزشی نماز و مهدویت برای جامعه ی هدف انجام خواهیم داد.

نشست فصلی دبیران اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان همدان برگزار شد

در این نشست حجت الاسلام مهدی ارتقایی مدیر کل تبلیغات اسلامی استان، با اشاره به تصمیاتی که امسال به صورت ابلاغیه و دستورالعمل ملی مشخص شده است بیان کرد:امیدواریم با همت و همکاری دستگاه های اجرایی در راستای اقامه نماز ادارات اتفاقات خوبی رقم بخورد و نماز های مطلوبی به مانند سال های گذشته در ادارات برگزار شود .

وی افزود: همکاری های لازم را با ستاد اقامه نماز در جهت برگزاری دوره های آموزشی انجام خواهیم داد و ابراز امیدواری کرد که اجرای این برنامه ها نتایج مثبتی در بهبود کیفیت اقامه نماز در ادارات خواهد داشت.

 ارتقایی با اشاره به پویش ملی زندگی با آیه ها گفت: ائمه جماعت باید از فرصت به دست آمده و حضور در ادارات برای اقامه نماز استفاده کرده و برای استمرار این پویش ملی تلاش کنند.

نشست فصلی دبیران اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان همدان برگزار شد

در ادامه جلسه حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، با بیان اهمیت ماه رمضان تصریح کرد: ماه رمضان از لحاظ زمانی رو به اتمام است اما باید آثار رمضان که همان برادری، همدلی ، توجه به قرآن ، یتیم نوازی و زبان خوش است را در زندگیمان حفظ کنیم .

حسنی حلم با بیان اینکه قرآن همان نماز است و نماز همان قرآن است افزود: اگر زندگیمان قرآنی و یا نمازی شود مشکلات ، ناهنجاری ها و گرفتاری های ما رفع خواهد شد.

در پایان مدیر ستاد اقامه نماز بیان کرد: امسال را به عنوان سال آموزش همگانی در مباحث نماز مطرح می کنیم و باید ارتباط بین دستگاه های اجرایی را بیشتر کرده تا بتوانیم  ظرفیت ها را شناسایی و از آن ها بهره ببریم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا