اخباربوشهرحوزه ریاست

جلسه فصلی دبیران اقامه نماز شهرستان های استان بوشهر برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان بوشهر صبح روز شنبه بیست و نهم اردیبهشت ماه، اولین جلسه فصلی دبیران اقامه نماز شهرستانها با حضور سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز  کشور درسالن جلسات ستاد استان برگزار شد.

در ابتدا خشنود مدیر ستاد اقامه نماز استان گزارشی کوتاه از روند اجرای برنامه های پیش بینی شده در شهرستان های استان ارائه کرد و گفت: با توجه به اینکه در شهرستان ها افرادی توانمند و با تجربه کاری به عنوان دبیر اقامه نماز  مشغول به فعالیت می باشند، برنامه های محول شده به شهرستانها به بهترین نحو ممکن در حال اجرا می باشد.

در ادامه زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور ضمن تشکر از پیگیری های به عمل آمده در روند اجرای برنامه ها در سطح  شهرستان های استان تاکید کرد: برگزاری جلسات شورای اقامه نماز شهرستان در هر فصل مد نظر قرار گیرد و برای رفع  مشکلات موجود آفت شناسی لازم انجام پذیرد.

زرهانی بیان کرد: با توجه به نیاز مبرم موجود باید در هر مدرسه یک نمازخانه وجود داشته باشد، تا جهت اقامه نماز دانش آموزان و برگزاری مراسمات مذهبی دغدغه ای وجود نداشته باشد.

وی در ادامه افزود: با توجه به وجود منابع نفتی و گازی در سطح استان بوشهر می بایست، بهترین استفاده و بهره وری، جهت همراهی و همکاری  این مجموعه ها در فراهم نمودن زیر ساخت های مورد نیاز جهت ترویج فرهنگ اقفامه نماز را برد و یکی از موارد مهم در این مراکز صنعتی وجود امام جماعت روحانی در محل پالایشگاهها و شهرک های مسکونی کارکنان آن ها جهت اقامه نماز جماعت و دیگر موارد دینی می باشد.

زرهانی در ادامه گفت: بهترین راهنمایی و چشم انداز موجود جهت بهره وری و استفاده، توجه به پیام های مقام معظم رهبری به نماز است و آنقدر  روشن و واضح است که دارای نکاتی مهم برای نسل نو، کارآمد و عملیاتی می باشد.

وی با بیان این مطلب که توجه به کودکان و نوجوانان بسیار مهم است، گفت: اگر کودکان و نوجوانان راه مسجد را پیدا کنند و  فلسفه نماز را درسطح خودشان یاد بگیرند، می توانند، در آینده تاثیر گذار باشند و بایستی  در این زمینه با زبان ساده ،آثار و آداب نماز را در به آنان آموخت و راه مسجد را پیش روی آنان قرار داد.

در  پایان دبیران شهرستان ها  گزارشی از فعالیت های انجام شده را در سطح شهرستان ارائه و سوالاتی را پیرامون اجرای برنامه ها مطرح کردند و از دبیران شهرستان ها با حضور قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور تقدیر بعمل آمد.

 

جلسه دبیران اقامه نماز شهرستانه ای استان بوشهر جلسه دبیران اقامه نماز شهرستانه ای استان بوشهر جلسه دبیران اقامه نماز شهرستانه ای استان بوشهر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا