اخبارگیلان

جلسه هم اندیشی دبیران ستاد اقامه نماز شهرستانهای استان گیلان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گیلان، جلسه هم اندیشی دبیران ستاد اقامه نماز شهرستانها با حضور حجت السلام حجازی مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز استان گیلان و دبیران شهرستانهای استان در روز دهم اردیبهشت ماه در سالن جلسات ساختمان ستاد اقامه نماز برگزار شد.

در این جلسه حجت الاسلام حجازی ضمن خیر مقدم به حاضرین جلسه گفت: یکی از وظایف دبیران شهرستانها پیگیری  وتعیین اعضای هیات  ارزیابی شهرستان است و در این راستا باید جلسه ای  برگزار شود و اعضای هیات که متشکل از نماینده امام جمعه و نماینده فرماندار  و یک نفر به عنوان نماینده دستگاههای اجرایی شهرستان در هیات ارزیابی است، تعیین شوند و خود دبیران شهرستانها نیز به عنوان رییس هیات ارزیابی شهرستان هستند.

مدیر ستاد اقامه نماز افزود: برای تعیین نماینده دستگاههای اجرایی شهرستان نیز باید جلسه ای با حضور دیگر اعضاء و رابطین ادارات شهرستان برگزار شود و با رای گیری حاضرین جلسه نماینده دستگاهها در هیات ارزیابی استان مشخص شود.

حجت الاسلام حجازی گفت: دبیران شهرستانها موظف هستند به طور دوره ای به صورت محسوس یا نامحسوس نمازخانه  و نماز جماعت ادارات و مدارس شهرستانی را بازرسی کنند و گزارشی در این رابطه به دستگاه مربوطه  ارسال و نتیجه را به ستاد اقامه نماز استان گزارش نمایند.

حجازی با تاکید به برگزاری جلسات اقامه نماز شهرستان و شورای نماز ادارات  شهرستان طبق بخشنامه عنوان کرد: جلسات ستاد اقامه نماز شهرستان طبق بخشنامه  باید هر ۳ ماه یکبار با حضور فرماندار و امام جمعه شهرستان برگزار شود و جلسات شورای اقامه نماز هر اداره و یا دستگاه اجرایی هر ۲ ماه یکبار درون خود دستگاه با حضور مدیر کل دبیر و دیگر اعضای شورا برگزار شود و مصوبات جلسات طی نامه ای به ستاد اقامه نماز استان گزارش شود. و این جلسات مهم است زیرا در ارزیابی ستاد های اقامه نماز تاثیر دارند.

مدیر ستاد اقامه نماز در پایان جلسه از دبیران شهرستانها خواست تا با ارتباط مستمر و دو سویه با رابطین دستگاهها برنامه ای مصوب ترویج و توسعه فرهنگ  نماز در ادارات و مدارس شهرستانی با کیفیت مطلوب اجرا نمایند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا