اخبارایلام

جلسه توجیهی دبیران شورای اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان ایلام برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، جلسه توجیهی دبیران شورای اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان ایلام روز سه شنبه بیست و یکم فروردین در محل اداره کل استاندارد استان برگزار شد.

جلسه توجیهی دبیران شورای اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان ایلام برگزار شد

فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام در ابتدای جلسه توجیهی دبیران شورای اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی، ضمن تبریک فرا رسیدن عید سعید فطر گفت: این ماه با لطف و عنایت خداوند متعال همراه است. سعی کنیم در فرصت باقی مانده برای همدیگر دعا کنیم. چرا که دعا در این ماه مستجاب می‌شود. بعضی از احادیث وعده‌های جالبی می‌دهند. اولین کسی که وعده صادق می‌دهد خداوند متعال و دومین آن‌ها رسول خداست. حضرت رسول می‌فرماید که هرکس دعای ماه رمضان را بخواند گناهان او بخشیده می‌شود. ما باید از این وعده استفاده کنیم و از آن ساده نگذریم.

وی به بحث در خصوص فرصت بارگذاری در سامانه سجاده و وضعیت ادارات در این امر پرداخت و گفت: فرصت بارگذاری  و ویرایش مستندات در سامانه سجاده تا روز ۲۸ فروردین تعیین شده است که قابل تمدید نمی‌باشد. در طول سال ۱۴۰۲ چندین مرتبه از طریق نامه نگاری و فضای مجازی این امر به تمامی دستگاه‌های اجرایی استان یادآوری شده و حتی با دستگاه‌های جا مانده تماس گرفته شده است. این فرصت محدود را از دست ندهید و حتما مستندات عملکردی خود را بارگذاری کنید.

مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام اضافه کرد: تمامی این عملکرد‌ها، بخشنامه‌ها، پیگیری‌ و چیزهایی که ما در ستاد اقامه نماز به آن تاکید می‌کنیم فقط برای اقامه نماز باشکوه و ایجاد بستر مناسب برای این فریضه نورانی و الهی است. نمازی خوب است که با عشق خوانده شود. به این صورت که کارکنان با علاقه قلبی در نمازخانه‌ حاضر شوند و در نماز جماعت شرکت کنند. این امر نیاز به فرهنگ‌سازی، تلاش و همت جمعی شما دبیران شورای اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان دارد.

جلسه توجیهی دبیران شورای اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان ایلام برگزار شد

در ادامه امین دوست‌محمدی رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان ایلام به آیه ۲۴ سوره قصص اشاره کرد و گفت: من همیشه از این آیه شریفه به عنوان یک دعای هوشمندانه یاد. حضرت موسی در این آیه خطاب به خداوند متعال می‌فرماید: رَبِّ إِنِّی لِما أَنْزَلْتَ إِلَیَّ مِنْ خَیْرٍ فَقِیرٌ . این آیه برای ما یک راه و روش برای دعا و راز و نیاز با خداست.

وی افزود: مدیری که عملکردی متعهدانه دارد قطعا تبلورش در تعهد به نماز و مسائل دینی است و مسائل دینی متعهدانه نیز تبلورش در عملکرد متعهدانه است.

رئیس سازمان مدیریت استان ایلام ادامه داد: استان ایلام در بحث ارزیابی عملکرد ستاد اقامه نماز همواره دارای ایده و خلاقیت بوده است. همین سامانه سجاده که درحال حاضر بستر ارزیابی عملکرد در آن فراهم شده است از پیشنهادات استان ایلام بوده است. این ارزیابی زمانی باعث شکوفایی و ایجاد تأثیر می‌شود که در آن تبلور نماز، موجب تعهد سازمانی شود. باید خروجی این امر، افزایش راندمان کار باشد و قطعا نماز در این امر موثر خواهد بود.

در پایان جلسه توجیهی دبیران شورای اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان، در جهت انتخاب نماینده دبیران در هیئت ارزیابی ستاد اقامه نماز، تعدادی از دبیران به عنوان کاندید معرفی شدند و طی رأی گیری انجام شده حجت الاسلام و المسلمین علی مراد زنگنه از جهاد کشاورزی، نورالدین عباسی از شرکت زیرساخت و محمد منصوری از دادگستری به عنوان نمایندگان دستگاه‌های اجرایی در هیئت ارزیابی ستاد اقامه نماز انتخاب گردیدند.

جلسه توجیهی دبیران شورای اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان ایلام برگزار شد جلسه توجیهی دبیران شورای اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان ایلام برگزار شد جلسه توجیهی دبیران شورای اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان ایلام برگزار شد  جلسه توجیهی دبیران شورای اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان ایلام برگزار شد جلسه توجیهی دبیران شورای اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان ایلام برگزار شد جلسه توجیهی دبیران شورای اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان ایلام برگزار شد   جلسه توجیهی دبیران شورای اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان ایلام برگزار شد جلسه توجیهی دبیران شورای اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان ایلام برگزار شد جلسه توجیهی دبیران شورای اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان ایلام برگزار شد جلسه توجیهی دبیران شورای اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان ایلام برگزار شد جلسه توجیهی دبیران شورای اقامه نماز دستگاه‌های اجرایی استان ایلام برگزار شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا