اخبارمازندران

دبیر اقامه نماز شهرستان رامسر معارفه شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران، جلسه شورای اداری و معارفه دبیر اقامه نماز شهرستان رامسر با حضورحجت الاسلام عباسعلی ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان، ابراهیم شیرودعشوریان فرماندار رامسر و اعضاء شورای اقامه نماز، روز سه شنبه بیست و نهم خرداد، در دانشگاه آزاد اسلامی شهرستان رامسر تشکیل شد.

در ابتدا فرماندار رامسر ضمن قدردانی از مدعوین بالاخص از مهمان ویژه جلسه مدیر ستاد اقامه نماز استان بیان داشت: نماز ستون دین و عملی محبوب نزد خداوند است و ترویج فرهنگ نماز یک تکلیف است و اقامه نماز، امر به معروف و نهی ازمنکر از آموزه های موکد امامان معصوم (ع)است، در کنار برپایی نمازجماعت باید کارهای فرهنگی نیز صورت بگیرد.

عشوریان از تما مدیران دستگاههای شهرستان خواست نهایت همکاری را با ستاد اقامه نماز شهرستان و اجرای سیاستها و دستورات آن معمول دارند.

آنگاه حجت الاسلام ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تشکر از برگزار کنندگان این جلسه بیان داشت: نماز رکن اصلی دین است و باید اصلی ترین جایگاه را در زندگی مردم داشته باشد، حیات طیبه انسان در سایه حاکمیت دین خدا، وقتی حاصل خواهد شد که انسان ها معرفت دینی یافته و با باورهای درونی یاد خدا را زنده نگهدارند، در چنین مقامی هر کس در زندگی دینی، خودش را بدهکار فرامین الهی می داند و به هیچ وجه عمل خلافی را مرتکب نمی شود،پایه این مهم مفهوم عملی ان الصلاه تنهی عن الفحشا و المنکر بیانگر این فرهنگ نورانی است .

مدیر ستاد اقامه نماز با تأکید بر اینکه نباید نماز در جامعه مهجور و مظلوم بماند، افزود: اکنون قرآن در جامعه مهجور است و حجاب و برخی از ارزش‌های دینی در حال کمرنگ شدن است که باید برای احیای این مسائل و ارزش‌ها تلاش شود.

وی در ادامه ماموریتهای ستاد اقامه نماز را در حوزه های فرهنگی، آموزشی، پژوهشی و نظارت و ارزیابی را برشمرد و از فرماندار و دستگاههای اجرائی رامسر خواست نهایت همکاری را با دبیر ستاد اقامه نماز شهرستان را داشته باشند، چون تبلیغ امر نماز مربوط به همه مومنین است کلکمْ راعٍ، وَ کلکمْ مَسْؤُولٌ عَنْ رَعِیتِهِ.

در پایان حجت الاسلام ابراهیمی ضمن تقدیر و تشکر از زحمات حجت الاسلام محمد حمیدی،  طی حکمی حجت الاسلام عبدالوهاب فرید را به عنوان دبیر جدید اقامه نماز شهرستان رامسر  معرفی کرد.

دبیر اقامه نماز شهرستان رامسر معارفه شد

دبیر اقامه نماز شهرستان رامسر معارفه شد

دبیر اقامه نماز شهرستان رامسر معارفه شد

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا