اخبارمازندران

دبیر اقامه نماز شهرستان سیمرغ معارفه شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان مازندران، جلسه شورای اقامه نماز و معارفه دبیر اقامه نماز شهرستان سیمرغ با حضور عباسعلی ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان، لهراسب رحمتی فرماندار سیمرغ و اعضاء شورای اقامه نماز، روز دوشنبه سوم اردیبهشت، در محل فرمانداری شهرستان سیمرغ تشکیل شد.

در ابتدا فرماندار سیمرغ ضمن خیر مقدم گوئی، گزارش کوتاهی از عملکرد ستاد اقامه نماز شهرستان و فعالیتهایی که از طریق ستاد اقامه نماز فرمانداری در سطح شهرستان در حال پیگیری است، مطالبی را بیان کرد.

وی به اهمیت اقامه نماز درسطح دستگاههای اجرایی پرداخت وادامه داد که همه باید قدردان این فرصت های بدست آمده بود و نماز که شناسنامه وبسته کامل دین و محوریت و مقبولیت همه عبادات است از جایگاه ویژه ای در نظام مقدس جمهوری اسلامی برخوردار بوده باید به آن اهتمام ورزیم و آمادگی این شهرستان را برای هر نوع همکاری با ستاد اقامه نماز اعلام داشت.

حجت الاسلام ابراهیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان، نماز را مبنای زندگی فردی انسانها دانست که با اجرای این فریضه مهم، بسیاری از آسیب های اجتماعی درجامعه کاهش می یابد، لذا از کارهایی که در امر فرهنگ سازی نماز باید به آن پرداخت، نظارت مستمر بر فرآیند اجرای برنامه نمازی وحضور مسئولان درنماز جماعت است.

در ادامه مدیر ستاد اقامه نماز شرح وظایف و ماموریتهای ستاد اقامه نماز از جمله: حوزه فرهنگی و آموزشی، پژوهشی، نظارت و ارزیابی و زیبا سازی و فراهم نمودن تجهیزات نماز خانه ای، جدی گرفتن نماز جماعت در اول وقت، پرداختن به امر آموزش کارکنان با توجه به برنامه های تدوینی وارائه شده از طریق ستاد اقامه نماز مرکز واستان، جدی گرفتن وبارگذاری فعالیتهای در سامانه سجاده جهت ارزیابی از عملکرد دستگاه مربوطه و تبلیغ جشنواره فرهنگی  هنری فجر تا فجر در سطح شهرستان را یاد آورشد .

در پایان از آنجائیکه سیمرغ فاقد دبیر مستقل ستاد اقامه نماز بود با پیگیری های به عمل آمده، با مجوز ستاد اقامه نماز کشور مدیر ستاد اقامه نماز استان، طی حکمی نیما مسلمی پطرودی را به عنوان دبیر اقامه نماز شهرستان سیمرغ معرفی کرد و از مسئولین شهرستان خواست که همکاری همه جانبه را با دبیر اقامه نماز معمول نمایند.

دبیر اقامه نماز شهرستان سیمرغ معارفه شد

دبیر اقامه نماز شهرستان سیمرغ معارفه شد

دبیر اقامه نماز شهرستان سیمرغ معارفه شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا