همدان

نشست مشترک ستاد اقامه نماز و اداره کل ثبت اسناد استان همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، جلسه مشترک ستاد اقامه نماز و اداره کل ثبت اسناد استان با هدف هم‌اندیشی در اجرای فعالیت‌ها و برنامه‌های حوزه نماز با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان و اصغر پیر هادی مدیر کل اداره ثبت اسناد استان در روز بیست و سوم اردیبهشت ماه در محل ستاد اقامه نماز همدان برگزار شد.

در ابتدای جلسه حجت الاسلام حسنی حلم ضمن خوش آمدگویی و تبریک ایام کرامت گفت: اداره کل ثبت اسناد کارهای زیر بنایی انجام می دهد و دارای اهمیت و حساسیت زیادی است و برای اینکه خدایی نکرده ابزارها و زمینه های فساد و ندانم کاری ایجاد نشود و سلامت و اطمینان در مجموعه حکم فرما شود باید به مسائل دینی از جمله نماز اهمیت بیشتری داده شود.

مدیر ستاد اقامه نماز همدان با بیان اینکه نماز یعنی تربیت، نماز یعنی سیاست و نماز یعنی اقتصاد افزود: آثار و کارکردهای نماز در تمام ابعاد زندگی ما ازجمله مسائل فرهنگی ، سیاسی ، اقتصادی و تربیتی احساس می شود و نماز علاوه بر آخرت دنیای ما را نیز آباد می کند.

حسنی حلم با اشاره به شعار سال جهش تولید با مشارکت مردم بیان کرد: همانطور که گفته شد نماز در تمام ابعاد زندگی ما تاثیر گذار است و مبحث تولید هم با نماز ارتباط مستقیم دارد.

در ادامه وی ضمن اشاره به جمله ای از  امام خمینی(ره) عنوان کرد: آدم باید اهل معرفت باشد و  درک عمیقی از قرآن و نماز داشته باشد تا بتواند جمله عالم محضر خداست را درک کند.

مدیر ستاد عنوان کرد: اگر نماز به درستی اقامه شود آثار آن به خود آدم بر میگردد و در زندگی شخصی، اداری و اجتماعی تغییرات مثبتی ایجاد می کند.

حجت الاسلام حسنی حلم درخصوص شیوه های تبلیغ دین اظهار کرد: ما باید با روش ها و متد های نوین به دنبال تبلیغ دین باشیم و باید مردم را با این روش ها آگاه کنیم.

در پایان جلسه اصغر پیر هادی مدیر کل اداره ثبت اسناد استان ضمن ارائه گزارشاتی از فعالیت های این اداره تصریح کرد: نماز باعث آرامش روحی و روانی می شود و به دنبال این هستیم که شرایط را برای برپای هرچه بهتر نماز جماعت در واحد های ثبت مهیا کنیم تا آثار این فریضه ی مقدس را درکارهایمان احساس شود.

جلسه مشترک ستاد اقامه نماز و اداره کل ثبت اسناد کشور در استان همدان برگزار شد جلسه مشترک ستاد اقامه نماز و اداره کل ثبت اسناد کشور در استان همدان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا