اخبارسمنان

جلسه شورای آموزش و پرورش استان سمنان با موضوع “نماز در مدارس” برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان سمنان، در نهم آبان ماه جلسه شورای آموزش و پرورش با حضور حجت الاسلام و المسلمین شمس الدین مدیر ستاد اقامه نماز، هاشمی استاندار، حجت الاسلام والمسلمین مطیعی نماینده ولی فقیه و امام جمعه با موضوع “نماز در مدارس” برگزار شد.

در این جلسه مدیران مرتبط با آموزش و پرورش حضور داشتند و شمس الدین گزارشی در مورد نماز آموزش و پرورش به حضار ارائه کرد.

وی همچنین ضمن تقدیر و تشکر از مدیر کل ومعاونت آموزش و پرورش با ابراز اینکه در ۱۲۰۰ مدرسه استان سمنان حدود ۷۰۰ مدرسه دارای امام جماعت و نمازخانه هستند بیان کرد: مابقی مدارس به دلیل کم تعدادی یا وجود مسجد در کنار مدارس است.

شمس الدین در این جلسه با بیان طرح های مختلف آموزشی در آموزش و پرورش به توضیحاتی در مورد این طرح ها از جمله طرح مبین، ویژه مربیان و معلمان آموزش و پرورش و طرح مسجد،مدرسه،منزل(م.م.م) پرداخت.

وی همچنین خواستار همکاری و کمک همه جانبه مساجد به مدارس شد و عنوان کرد که اگر مساجد همکاری همه جانبه با اولیا و امام جماعت مدارس داشته باشند می توان طرح ها را به درستی اجرا کرد.

شمس الدین در مورد طرح حضور امامان جماعت ادارات در مدارس صحبت کرد و گفت: استان سمنان حدود ۳۰۰ اداره در مرکز استان و شهرستان ها دارد و ۳۰۰ امام جماعت قرار است حداقل هفته ای یکبار در مدارس حضور داشته باشند.

وی ادامه داد: مرکز تخصصی نماز آماده برگزاری تمام دوره های آموزشی است.

در ادامه استاندار ضمن تقدیر و تشکر از برنامه های ستاد اقامه نماز گفت: همکاری و هماهنگی ستاد و آموزش و پرورش در بحث نماز واقعا ستودنی است.

در این جلسه از اقدامات ستاد اقامه نماز و گزارشات ارسالی به دفتر امام جمعه تقدیر شد و مقرر شد مساجد برای اقامه نماز دانش آموزان توسط سازمان اوقاف و امور خیریه مهیا گردد.

جلسه شورای آموزش و پرورش استان سمنان با موضوع "نماز در مدارس" برگزار شد جلسه شورای آموزش و پرورش استان سمنان با موضوع "نماز در مدارس" برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا