اخباراردبیل

اجلاس نماز شهرستان سرعین برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز اردبیل، روز دوشنبه بیست و هفتم فروردین ماه اجلاس نماز شهرستان سرعین با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان، امام جمعه، فرماندار، مسئولین شهرستانی و جمعی از معلمین، دانش آموزان و ائمه جماعات مدارس در سالن اجتماعات اداره تبلیغات اسلامی این شهر برگزار شد.

حجت الاسلام و المسلمین شیرعلی پور امام جمعه شهر سرعین در این اجلاسیه با اشاره به روایتی از امام صادق”ع” در باب اهمیت نماز اول وقت، اظهار داشت: کسی که بر نماز خود مراقبت داشته باشد و در اول وقت آن را اقامه کند، توسط ملک الموت در برابر حملات شیطان در امان می ماند.

عبدی مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل در این اجلاس با اشاره به فرازهایی از پیام مقام معظم رهبری به سی امین اجلاس سراسری نماز گفت: اصلی ترین بخش عملیاتی جنگ نرم دشمنان برای گمراهی نوجوانان و جوانان از مسائل دینی و دوری از فریضه های اسلامی است که باید نوجوانان و جوانان را نسبت به این مسئله آگاه تر کنیم.

عبدی تصریح کرد: نقش والدین و حتی معلمان در این زمینه بسیار حیاتی و ضروری است تا بتوانند نقش الگویی برای انجام فریضه های دینی به ویژه نماز را داشته باشند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل در ادامه اظهار داشت: خانواده، مسجد و مدرسه سه ضلع بسیار مهم در ترویج مفاهیم دینی و اسلامی هستند که نقش مدرسه برای الگوبرداری بسیار مهم تر است و موجب گرایش دانش آموزان به فعالیت در مساجد و مسایل دینی می شود.

وی خاطر نشان کرد: همچنان که پیامبر مکرم اسلام (ص) فرموده اند نماز ستون دین است و باید در انجام این فریضه در بین نوجوانان و جوانان کوشا باشیم تا بتوانیم با هدایتگری نماز زمینه های فلاح جامعه بویژه نسل نو را فراهم آوریم.

در پایان این اجلاس از ائمه جماعات مساجد و مدارس و فعالان نماز دانش آموزی این شهرستان تقدیر و تجلیل بعمل آمد.

اجلاس نماز شهرستان سرعین

اجلاس نماز شهرستان سرعیناجلاس نماز شهرستان سرعیناجلاس نماز شهرستان سرعیناجلاس نماز شهرستان سرعین

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا