اخبارقم

سومین نشست فصلی دبیران اقامه نماز ادارات و دانشگاه‌های قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، سومین نشست فصلی دبیران اقامه نماز ادارات و دانشگاه‌های استان، صبح چهارشنبه، ۳۰ آذرماه، با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار، مدیر ستاد اقامه نماز، نماینده جامعه مدرسین حوزه‌ علمیه قم و مدیرکل ورزش و جوانان در سالن جلسات شهید عزیززادگان این اداره کل برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در این جلسه به تشریح برخی شبهات در تاثیرات نماز و وجود آسیب‌ها در استان‌های مذهبی اشاره کرد و در پاسخ به این شبهات گفت: نماز، دریای کرامت است و هرکسی به اندازه وسعش از این دریای‌ بیکران بهره می‌برد و اگر کاستی وجود دارد از جانب نماز نیست از جانب نمازگزار است و از این رو اگر می‌خواهیم آثار نماز را در زندگی درک کنیم می‌بایست در شناخت و اقامه جامع نماز کوشا باشیم.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب‌پور در ادامه به تشریح عناصر موثر در اقامه نماز اشاره کرد و گفت: عناصری همچون معرفت و محتوا، درونی سازی، انتظار، محافظت را از جمله عناصر تاثیر گذار در اقامه نماز است که اگر این عناصر رعایت شود آثاری همچون امیدواری و رهایی از خوف و حزن، عزت و مقبولیت را به همراه خواهد داشت.

وی در ادامه به برگزاری اجلاس استانی نماز در دی‌ماه سال جاری اشاره کرد و گفت: اجلاس استانی نماز با موضوع نماز، مدرسه و دانشگاه با حمایت دستگاه‌ها و در سالن همایش‌های شیخ مفید(ره) دانشگاه قم برگزار خواهد شد که امیدواریم با برنامه ریزی های انجام شده و همکاری دستگاه‌ها، در برگزاری اجلاسی شاخص و در خور شأن استان موفق باشیم.

حجت الاسلام عرب‌پور با تشریح انتظارات ستاد اقامه نماز استان از دستگاه‌ها خاطر نشان کرد: ادارات استان به جهت ابعاد اسلامی و به برکت حضور حرم کریمه اهل بیت(ع)، می‌بایست شاخص دیگر استان‌ها در اقامه نماز باشند.

ابراهیم سانی‌خانی مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز در این جلسه ضمن خیرمقدم به خادمین نماز، خدمت در راه نماز را توفیق الهی عنوان کرد و گفت: شاکر خداوند متعال باشید که فرصتی را به جهت خدمت به خالق و مخلوق در اختیارتان قرار داده است و به جایگاه خود ببالید.

بیان نکته نظرات توسط دبیران و تجلیل از دستگاه‌های برتر از دیگر برنامه‌‌های این نشست فصلی بود.سومین نشست فصلی دبیران اقامه نماز ادارات و دانشگاه‌های قم برگزار شد سومین نشست فصلی دبیران اقامه نماز ادارات و دانشگاه‌های قم برگزار شد سومین نشست فصلی دبیران اقامه نماز ادارات و دانشگاه‌های قم برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا