اخبارحوزه ریاستگفتگوها

انقلاب اسلامی با تکیه برجهان بینی توحیدی شکل گرفته است

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور اظهار داشت: انقلاب اسلامی با تکیه برجهان بینی توحیدی شکل گرفته است، امام خمینی(ره) همواره بر وحدت کلمه اعتقاد داشتند و منطق مقام معظم رهبری در این عصر اتحاد ملی و انسجام اسلامی است بنابراین مسلمانان و مستضعفان جهان باید حول یک محور و در برابر استکبار جهانی بایستند.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز به نقل از خبرگزاری تقریب، سید احمد زرهانی قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور در گفت و گو با خبرنگار حوزه سیاست و اقتصاد، پیرامون ایام الله دهه فجر اظهار داشت: انقلاب اسلامی با تکیه برجهان بینی توحیدی شکل گرفته است، امام خمینی(ره) همواره بر وحدت کلمه اعتقاد داشتند و منطق مقام معظم رهبری در این عصر اتحاد ملی و انسجام اسلامی است بنابراین مسلمانان و مستضعفان جهان باید حول یک محور و در برابر استکبار جهانی بایستند.

وی افزود: جبهه مقاومت مولود انقلاب اسلامی ایران است چراکه آرمان انقلاب در هم شکستن ظلم و احیای تفکر دینی و بازگشت به قرآن و آموزه های اسلام ناب محمدی(ص) است. از این رو ملت های مسلمان و تحت ستم بپاخاسته اند و باسازماندهی مکتبی با همت شهیدسلیمانی پرچم جبهه مقاومت را برافراشته اند.

زرهانی خاطر نشان کرد: جمهوری اسلامی ایران منادی جهان چندقطبی و کوتاه کردن دست تعدی ابرقدرتها و احیای سیادت ملتهای مسلمان است و تاکنون توانسته است تا سیطره استعمار غرب را زیر سوال ببرد و ما شاهد تغییر معادلات سیاسی در چهاردهه اخیر و بالندگی ملت ها و برخی از کشورهای منطقه هستیم.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران مدافع اتحاد مسلمین و ایجاد ساختارهای نو برای ارتقاء سطح روابط سیاسی و اجتماعی و فرهنگی و اقتصادی دربین دول اسلامی است، گفت: انقلاب اسلامی درپی ایجاد اتحادیه جهان اسلام، تشکیل بازار مشترک، راه اندازی پارلمان امت واحده، انتقال علم و فناوری به کشورهای در حال رشد و مبارزه با فقر و نفی سبیل و صیانت از عزت و استقلال کشورهای مسلمان است. بنابراین غرب با شیطنت بر طبل ایران هراسی می کوبد و برادرکشی راه می اندازد.

زرهانی ابراز کرد: فردای ایران اسلامی درخشان تر از امروز است چراکه هم جوانان با استعداد و قدرت علمی داریم و هم ازمنابع غنی نفت و گاز و معادن و آب و خاک مرغوب برخورداریم و هم از پشتوانه مردمی و تمکن فرهنگی و اجتماعی بهره مندیم.

وی ادامه داد: البته مشکلاتی وجود دارد اما ایران قوی از سد بحرانها و سختی ها می گذرد و ایمان راسخ کاستی ها را جبران می‌ کند.

زرهانی اذعان کرد: در هر دهه فجر ما شاهد دستاوردهای تازه ای هستیم که نشانگر پویایی ملت تمدن ساز ایران است. شگرد دشمن باز کردن گسل ها و رواج تفرقه و براندازی است و راهبرد ما حرکت به سوی تمدن نوین اسلامی و کمک به تشکیل امت واحده است.

وی در پایان گفت: تمرکز ایران اسلامی بر تقریب مذاهب اسلامی و رفع سوءتفاهم ها و بسط فرهنگ اخوت و حرکت بر مدار مشترکات دینی نشانه عزم راسخ انقلاب اسلامی برای ایجاد امت واحده است.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا