اخبارگیلان

سخنرانی مدیر ستاد اقامه نماز استان گیلان در شب بیست و یکم ماه رمضان

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان گیلان، مراسم عزاداری شب بیست و یکم ماه رمضان و آیین های شب قدر با حضور باشکوه مردم روستای ماشاتوک شهرستان شفت استان گیلان وسخنرانی واقامه نماز مغرب وعشاء توسط حجت الاسلام والمسلمین حجازی مدیر ستاد اقامه نماز استان گیلان در مسجد ولیعصر (عج) این روستا برگزار شد.

حجت الاسلام حجازی در آغاز مراسم در مورد فضیلت شب قدر سخنرانی کرد وگفت: «شب قدر» شبی است که در آن قرآن بر پیامبر عظیم الشأن اسلام نازل شده است و فضیلت عبادت در این شب از تمام شبها بیشتر است.

وی افزود: در این شب مقدرات یک سال انسان معین می گردد. از با فضیلت ترین اعمال در چنین شبی «احیاء» می باشد که به معنای پاس داشتن یک شب تا صبح است. پس جا دارد که در چنین شبی انسان از اعمال زشت خود استغفار نماید چرا که شب توبه است و خداوند در آن بندگانش را مورد اکرام خاص خود قرار می دهد.

حجازی در مورد اعمال شب بیست ویکم ماه مبارک رمضان گفت: غسل کردن، خواندن دو رکعت نماز، قرآن به سر گرفتن و اقامه ۱۰۰ رکعت نماز وخواندنی دعای جوشن و کبیر جزو اعمال مشترک شب‌های قدر است.

وی گفت: برای شب بیست‌و یکم که فضیلت از شب نوزدهم بیشتر است صد مرتبه “اَستَغفُرِاللهَ رَبی وَ اَتوبُ اِلَیه” صد مرتبه ” اَللّهُمَّ العَن قَتَلَهَ اَمیرَالمومنینَ” ودعا برای سلامتی امام زمان و تعجیل در ظهور آن حضرت است.

شب قدر روستای ماشاتوک شفت

شب قدر روستای ماشاتوک شفت

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا