اخبارهمدان

شورای اقامه نماز دانشگاه شهید جباریان همدان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان همدان، شورای اقامه نماز دانشگاه شهید جباریان همدان، باحضور حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، غرایی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه شهید جباریان و کارشناسان این دانشگاه روز چهارشنبه بیست و نهم آذر، در سالن جلسات دانشگاه شهید جباریان برگزار شد.

در ابتدای این جلسه حجت الاسلام والمسلمین سید مرتضی حسنی حلم مدیر ستاد اقامه نماز استان همدان، با اشاره به حدیثی از رسول اکرم(ص) درخصوص اهمیت اقامه نماز، بیان کرد: تا انسان مواظب نمازهای پنج‌گانه باشد، شیطان از او می‌ترسد پس وقتی آن را ضایع ساخت (نمازها را در اوقاتش نخواند) شیطان بر او جرأت نموده و او را به گناهان بزرگ وا می‌دارد.

وی افزود: حضور مسئولان، مدیران و اساتید دانشگاه در صفوف نماز جماعت سبب ترغیب دانشجویان در امر این فریضه مهم الهی می‌شود و امیدواریم با همکاری های لازم میان دانشگاه‌ها و ستاد اقامه نماز بتوانیم نواقص و نیازمندی‌های نمازخانه‌های دانشگاه‌ها را برطرف سازیم.

مدیر ستاد اقامه نماز با بیان آمادگی برگزاری دوره‌ها ویژه اساتید و دانشجویان تصریح کرد: ستاد اقامه نماز استان همدان با همکاری مرکز تخصصی نماز در قم و اساتید برجسته استانی توانایی برگزاری کلاس‌های آموزشی با موضوع های مهدویت، پاسخ به شبهات، دوره های ویژه خانواده های کارکنان دانشگاه‌ها و… را دارد که امیدواریم با تلاش مسئولین و کارشناسان دانشگاه جباریان بتوانیم این دوره‌ها را در این دانشگاه برگزار نماییم.

در ادامه این جلسه غرایی معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه شهید جباریان ضمن تشریح فعالیت های صورت گرفته درخصوص برپایی نماز جماعت در دانشگاه جباریان و خوابگاه‌های این دانشگاه، خاطرنشان کرد: محوریت برنامه های نماز نباید صرفا اساتید و کارکنان باشند، بلکه باید توجه ویژه‌ای به نقش الگویی و محوری اساتید نسبت به دانشجویان نیز داشته باشیم.

غرایی ادامه داد: اساتید دانشگاهی برای نهادینه کردن فرهنگ نماز در جامعه، خانواده ها، نهادهای آموزشی و ادارات نقش بسزایی دارند و باید از این ظرفیت استفاده بهینه کرد.

لازم به ذکر است در پایان این جلسه نماز ظهر و عصر به امامت حجت الاسلام والمسلمین حسنی حلم برپا شد.

شورای اقامه نماز دانشگاه شهید جباریان همدان برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا