اخبارکرمان

زنگ نماز در مدرسه دخترانه شاهد کرمان نواخته شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کرمان، زنگ نماز  روز شنبه  اول مهرماه در محل دبیرستان دوره اول  دخترانه شاهد استان کرمان با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان،ریاست ناحیه یک آموزش و پرورش استان و معاونین آموزش و پرورش استان نواخته شد.

در این آیین بعد از اقامه نماز ظهر و عصر حجت الاسلام عربپور مدیر ستاد اقامه نماز استان کرمان طی سخنانی کوتاهی گفت:این آموزشگاه به جهت ماهیت و نوع دانش آموزانی که در آن هستند با سایر آموزشگاه ها فرق میکند. چون دانش آموزان  این آموزشگاه وابسته به شهدا هستند.

عربپور خطاب به دانش آموزان مدرسه شاهد بیان کرد:ع زیزانی که در این مدرسه مشغول کسب علم هستید در کنار درس باید معنویت را فراگیرند.

مدیر ستاد اقامه نماز استان کرمان اظهار کرد: شما برای درس خواندن و سایر امورات زندگیتان باید از نماز کمک بگیریدوَاسْتَعِینُواْ بِالصَّبْرِ وَالصَّلاَهِ وَإِنَّهَا لَکَبِیرَهٌ إِلاَّ عَلَى الْخَاشِعِینَ اگر نمازتان را با حال و توجه بخوانید در درس خواندنتان هم موفق خواهید بود.

امام جمعه موقت کرمان تشریح کرد: هم نماز شمارا کمک میکند و هم شما باید نماز را کمک کنید و به نوعی مبلغ امر نماز باشید که حضرت ابراهیم با کمک فرزندش اسماعیل خانه کعبه را بنا نهاد و در همان حال تکیه به خانه کعبه گذارد و فرمودرَبِّ اجْعَلْنِی مُقِیمَ الصَّلَاهِ وَمِنْ ذُرِّیَّتِی ۚ رَبَّنَا وَتَقَبَّلْ دُعَاءِخدایا من و ذریه و فرزندان من را از اقامه کنند گان نماز قرار بده و در پایان هم فرمود که خدایا این دعا را در حق من مستجاب بفرما.

عربپور افزود: اگر میبینیم که امام حسین (ع) در آن بهبوهه جنگ وسط میدان می ایستد و نماز جماعت برگزار میکند برگرفته از همان دعای حضرت  ابراهیم خلیل الله است.

نواختن زنگ نماز در مدرسه دخترانه شاهد استان کرمان

نواختن زنگ نماز در مدرسه دخترانه شاهد استان کرمان

 

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا