آذربایجان شرقیاخبار

جشن تکلیف فرزندان کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران تبریز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان آذربایجان شرقی، جشن تکلیف فرزندان کارکنان بنیاد شهید و امور ایثارگران با حضور حجت الاسلام آقاجانی مدیر ستاد اقامه نماز و تفسیر استان، روز پنجشنبه بیست و ششم بهمن ماه برگزار شد.

حجت الاسلام آقاجانی با اشاره به فرمایش امیرالمومنین علیه السلام، گفت: معنا و مفهوم نماز وسیع است، بمعنای دعا و تسلیم آمده ولی مرحوم ابن بابویه قمی در کتاب شریف توحید که از کتب مهم شیعه است، از وجود مبارک امیرالمؤمنین(علیه السلام) نقل می‌کند که تفسیر اذان و اقامه را از آن ذات مقدس جویا شدند، حضرت جمله به جمله این فقرات اذان و اقامه را تفسیر کردند تا رسید به مسئله «قَدْ قَامَتِ الصَّلَاهُ»، به حضرت عرض کردند که «قَدْ قَامَتِ الصَّلَاهُ» یعنی چه؟ فرمود: «أَیْ حَانَ وَقْتُ الزِّیَارَهِ» یعنی زمان زیارت بنده نسبت به خالق خود فرا رسیده است، نماز زیارت‌نامه خداست همان طوری که خلفای الهی زیارت‌نامه دارند.

وی ادامه داد: تکلیف یک فضیلت است و آن را خداوند متعال از بین تمام موجودات عالم فقط به انسان عنایت کرده است، پس بدانید که برای خداوند دارای ارزش و اهمیت هستین که برای شما وظایفی مقرر کرده تا با انجام آن سعادتمند شوید.

جشن تکلیف بنیاد شهید تبریزجشن تکلیف بنیاد شهید تبریزجشن تکلیف بنیاد شهید تبریزجشن تکلیف بنیاد شهید تبریز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا