اخبارایلام

از مساجد ورودی شهر مهران بازدید شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام به همراه کارشناسان این ستاد از مساجد ورودی شهر مهران در روز شنبه نوزدهم اسفندماه بازدید کرد.

رضایتی در خصوص مساجد ورودی شهر مهران در مصاحبه با روابط عمومی این ستاد عنوان کرد: این شهرستان در دو ورودی خود مساجدی دارد که هردو مسجد مزین به نام شریف امام حسین(ع) هستند. این مساجد توسط شهرداری مهران ساخته شده و در طول سال درحال خدمت رسانی به مسافرین می‌باشند.

وی افزود: در ورودی شهر مهران از طرف ایلام در کنار مزار شهدای گمنام، مسجد امام حسین(ع) قرار دارد که دارای محوطه بسیار بزرگ جهت استفاده مسافرین و پارک خودرو در محوطه می‌باشد. همچنین امکانات رفاهی شامل سرویس بهداشتی، حمام، سوپر مارکت، پمپ بنزین و گاز وجود دارد. این مسجد در زمان نماز بصورت مرتب برای زائرین باز می‌شود و در ایام شلوغ سال از جمله ایام نوروز و اربعین حسینی بصورت شبانه روزی باز می‌باشد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام به بحث در خصوص مسجد ورودی شهر مهران از سمت دهلران پرداخت و گفت: طی بازدیدهایی که در سال گذشته از این مسجد داشتیم، وضعیت بسیار نامناسب و نامطلوبی مشاهده شد. این مسجد در سال‌های گذشته در اختیار مسافرین قرار نمی‌گرفت. طی پیگیری‌های مکرری که داشتیم و با رایزنی‌های مختلف با استانداری، فرمانداری مهران و شهرداری این شهرستان و با همکاری دستگاه‌های ذیربط نواقص این مسجد برطرف شد و الحمدلله در حال حاضر وضعیت بسیار مناسبی ایجاد شده و مسافرین و زائرین می‌توانند جهت اقامه نماز و استراحت از امکانات قرار گرفته استفاده کنند.

رضایتی در پایان بازدید از مساجد ورودی شهر مهران عنوان کرد: ظرفیت موجود برای پذیرایی از زائرین در ایام عادی سال مناسب است. اما باید به این نکته توجه داشت که این شهر به عنوان دروازه عتبات عالیات شناخته می‌شود و در ایام اربعین حسینی حجم میلیونی از زائرین این حضرت از شهر مهران عبور می‌کنند. با توجه به اینکه تمامی این عزیزان زائرین و گردشگران مذهبی هستند، اولین زیرساختی که باید برای آن‌ها فراهم شود محل مناسب جهت اقامه نماز است. از این رو باید توجه بیشتری به مسئله شود.

از مساجد ورودی شهر مهران بازدید شداز مساجد ورودی شهر مهران بازدید شداز مساجد ورودی شهر مهران بازدید شداز مساجد ورودی شهر مهران بازدید شداز مساجد ورودی شهر مهران بازدید شداز مساجد ورودی شهر مهران بازدید شداز مساجد ورودی شهر مهران بازدید شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا