اخباراصفهان

جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه فرهنگیان استان اصفهان برگزار شد

دوره طرح معراج در اردیبهشت ماه سال جاری در تمامی پردیس های استان اصفهان برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، جلسه شواری اقامه نماز دانشگاه فرهنگیان با حضور حجت الاسلام والمسلمین حمزه نماینده مسئول نهاد نمایندگی ولی فقیه در دانشگاه فرهنگیان، کج باف ریاست دانشگاه، مجتبی مهروریان کارشناس نظارت و ارزیابی، محمد فرخی کارشناس فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز و جمعی از مسئولین دانشگاه روز چهارشنبه پنجم اردیبهشت ماه در سالن جلسات پردیس شهید باهنر برگزار شد.

جلسه شورای اقامه نماز دانشگاه فرهنگیان با هدف برنامه ریزی و اجرای دوره آموزشی طرح معراج ویژه دانشجو معلمان برگزار شد.

حجت الاسلام حمزه ضمن ارائه گزارشی از عملکرد و فعالیت های این دانشگاه در حیطه نماز اذعان داشت: با حضور تعداد ۱۹ امام جماعت و برگزاری ۲۸ نماز جماعت در طول شبانه روز سعی داریم تمامی شرایط برگزاری نماز جماعت را در دانشگاه ها و حتی خوابگاه ها محیا سازیم.

کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز به انعکاس عملکرد و ارائه مستندات در سامانه سجاده به طور جدی خواستار شد و بیان داشت: بعد از انقلاب کارهای خیلی زیادی در خصوص فرهنگ و مخصوصا فرهنگ دینی و تحصیلی جوانان و نوجوانان شده است و این واقعیتی است که خیلی ها سعی در انکار آن دارند.

مهروریان افزود: تشویق دانشجویان می تواند یکی از مهمترین راه کارهای جذب آنها به امور دینی مخصوصا نماز باشد.

کارشناس فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز ضمن بررسی عملکرد دانشگاه در سال گذشته و تشریح طرح معراج بیان کرد: امسال با دعوت از اساتید مرکز تخصصی نماز قم، دوره طرح معراج را در دانشگاه با کیفیت بهتر از سال های گذشته اجرا خواهیم کرد.

فرخی برگزاری نشست های نمازشناسی، گفتمان های دانشجوئی و میزگردهای تخصصی و همچنین جلسات پرسش و پاسخ را یکی از مهمترین راه کارهای آشنائی دانشجویان با نماز دانست و برگزاری آنان را موثر در اجرائی شدن طرح معراج برشمرد.

کج باف پرداختن به نماز جماعت دانشجویان را از واجبات دانشگاه عنوان کرد و تسهیل شرایط وضوخانه و سرویس های بهداشتی و تأمین ملزومات نماز در تمامی پردیس ها را خوستار شد.

رئیس دانشگاه فرهنگیان تاکید در برگزاری دوره معراج برای تمامی پردیس های دانشگاهی کرد و بیان داشت: منتخبین این دوره هم در پسران و هم در دختران به صورت مجزا هرکدام یک اتوبوس به اردوی تفریحی اعزام شوند.

در ادامه رؤسای پردیس های استان به ارائه نقطه نظرات، ابتکارات و عملکرد نمازی خود پرداخت و پیشنهادات خود را ارائه کردند.

در انتها علاوه بر تصویب برگزاری دوره طرح معراج در ۵ پردیس روزهای ۱۹ و ۲۶ اردیبهشت ماه، یکی از دانشجویان دانشگاه فاطمه زهرا سلام الله علیها به عنوان فعال نمازی دانشگاه پیشنهادات و نیازهای دانشگاه ها را مطرح و پیشنهاد داد بعد از اجرای دوره، نشست های تخصصی و کارگروه های ویژه ای از برگزیدگان طرح معراج تشکیل شود تا راه کارهای عملیاتی و اجرائی هم جهت آموزش به دانش آموزان به این عزیزان ارائه شود.

جلسه شواری اقامه نماز دانشگاه فرهنگیان اصفهان

جلسه شواری اقامه نماز دانشگاه فرهنگیان اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا