فارس

همایش ۱۰ هزار نفری دانش اموزان دختر روزه اولی در شیراز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس در تاریخ ۱۹ فروردین ماه ۱۴۰۲ همایش ۱۰ هزار نفری دانش اموزان دختر روزه اولی و مادرانشان در شیراز در حرم شاهچراغ (علیه السلام) با اجرای برنامه های متنوع برگزار گردید.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس با اشاره به رویکرد تربیتی همایش ۱۰ هزار نفری دانش اموزان دختر روزه اولی اظهار کرد: در یک اقدام هماهنگ در سطح استان فارس و در آستانه ولادت با سعادت کریم اهل بیت، حضرت امام حسن مجتبی علیه السلام، همایش ۱۰ هزار نفری نمک پروردگان حسنی «روزه اولی ها» به همراه مادرانشان در حرم شاهچراغ علیه السلام برگزار شد.

محمدخلیل عسکری افزود: این همایش معنوی با همکاری نهاد مقدس خانواده به ویژه مادران، نماینده ولی‌فقیه در فارس، تولیت آستان مقدس شاه چراغ علیه السلام، شهرداری و شورای اسلامی شیراز، سپاه فجر، آموزش و پرورش و ستاد اقامه نماز در سومین حرم اهل بیت علیهم السلام اجرا شد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس خاطرنشان کرد: تلاش داریم از فرصت معنوی ماه مبارک رمضان در جهت تربیت دانش آموزان بهره مند شویم و زمینه استفاده حداکثری دانش آموزان از این ماه پر برکت را فراهم کنیم.

عسکری گفت: در این همایش تربیتی دختران سوم ابتدایی حضور دارند و به مناطق و شهرستان ها نیز اعلام کردیم تا مراسم مشابهی ویژه دانش‌آموزان پسر پایه هستم روزه اولی در روزهای آینده داشته باشند.

وی اذعان کرد: این مراسم یک اردوی مهارت محور است که در آن دانش آموزان در فضای غیر رسمی داده های تربیتی ارائه شده را فرا می گیرند.

شایان ذکر است؛ در این همایش ده هزار نفری برنامه های معنوی بسیار مفرحی برای دانش آموزان روزه دار اجرا و در پایان دختران روزه اولی در ضیافت افطار در حرم مطهر احمد بن موسی علیه السلام حضور یافتند.

 

همایش ۱۰ هزار نفری دانش اموزان دختر روزه اولی

بازتاب خبری و پخش زنده مراسم روزه اولی ها در شبکه سراسری خبر:

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا