اخبارفارس

جلسه هماهنگی اجلاسیه نماز دانش‌آموزی کشور در شیراز برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان فارس به نقل از ایکنا فارس  در تاریخ ۲۸ فروردین ماه ۱۴۰۲ جلسه هماهنگی اجلاسیه نماز دانش‌آموزی کشور در شیراز با حضور اعضای استانی این اجلاسیه آیت الله لطف الله دژکام نماینده ولی فقیه و امام جمعه شیراز، رحمت‌الله تسلیمی رئیس اداره نماز اداره‎کل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش، محمدخلیل عسکری مدیرکل آموزش و پرورش فارس و نیز دیگر اعضا به میزبانی دفتر نمایندگی ولی فقیه در استان فارس برگزار شد.

جلسه هماهنگی اجلاسیه نماز دانش‌آموزی کشور در شیراز

در ابتدای جلسه هماهنگی اجلاسیه نماز دانش‌آموزی کشور در شیراز، نماینده ولی فقیه در استان فارس با بیان اینکه برگزاری اجلاسیه با هدف ایجاد انگیزه در میان دانش‌آموزان اقدامی مطلوب است، بر ضرورت استمرار فعالیت‌ها و تلاش‌ها در حوزه نماز تأکیدکرد و گفت:‌ در حوزه نماز باید آینده‌پژوهی انجام شده و بر اساس نیازها برنامه‌ریزی شود.

آیت‌ الله دژکام خواستار استفاده از ظرفیت حوزه‌های علمیه و دانشگاه‌ها در این زمینه شد و تأکید کرد: حوزه های علمیه و همچنین دانشگاه‌ها باید با توجه به نیازهای روز جامعه به تربیت نیرو بپردازند در غیر این صورت اهداف محقق نمی‌شود.

امام جمعه شیراز اضافه کرد: بررسی شرایط موجود و رصد نیازهای آینده در برنامه‌ریزی‌ها امری اجتناب‌ناپذیر است که باید همواره در دستور کار قرار گیرد.

نماینده مقام معظم رهبری در فارس ادامه داد: در آموزش و پرورش فارس تحولات خوبی صورت گرفته که جای تقدیر دارد.

وی با بیان اینکه برنامه‌های ارائه شده در خصوص نماز باید متناسب با این فریضه الهی باشد، افزود: برگزاری اجلاسیه‌ها باید با برنامه‌ریزی دقیق و با انگیزه تحقق اهداف برگزار شود لذا خلاقیت در برگزاری نشست‌ها باید مورد توجه قرار گیرد.

آیت‌الله دژکام گفت: رهبر معظم انقلاب در سخنرانی نوروزی خود خواستار تحول در برنامه‌ها شدند لذا در نحوه برگزاری اجلاسیه‌ها از جمله اجلاسیه سراسری نماز دانش‌آموز باید تحول ایجاد کنیم.

جلسه هماهنگی اجلاسیه نماز دانش‌آموزی کشور در شیراز

در ادامه رئیس اداره نماز اداره ‎کل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: نهادینه کردن اقامه نماز در بین دانش‌آموزان مهم‌ترین هدف برگزاری اجلاسیه نماز است.

تسلیمی تصریح کرد: در اجلاسیه نماز حدود ۵۰۰ نفر از برگزیدگان آثار مربوط به فعالان نماز به استان فارس معرفی می‌شوند که بیش از ۹۰ نفر از صاحبان آثار برتر مورد تجلیل قرار خواهند گرفت.

رئیس اداره نماز اداره‌کل قرآن عترت و نماز وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: آثار برگزیده نماز باید قابلیت اجرایی در فضای مدرسه را داشته باشند.

وی زمان و مکان برگزاری اجلاسیه سراسری نماز را ۲۰ اردیبهشت‌ ماه در شیراز اعلام کرد و افزود: افراد برگزیده در سطوح مختلف از جمله ۱۵ دانش‌آموز پسر ، ۱۵ دانش آموز دختر، ۵ معلم فعال در سطح کشور، ۵ مربی و ۵ معاون پرورشی، ۵ مدیر مدرسه، ۳ نفر از اولیا سه امام جماعت، سه نفر از هیئت امنای مساجد، ۳ نفر از خیرین، ۳ نفر از کارشناسان قرآن، ۳ نفر از معاونان پرورشی مناطق و سه نفر از معاونین پرورشی استان‌ها، یک فرماندار، یک امام جمعه و … در این اجلاسیه ملی مورد تشویق قرار خواهند گرفت.

جلسه هماهنگی اجلاسیه نماز دانش‌آموزی کشور در شیراز

در ادامه جلسه محمد خلیل عسکری مدیر کل آموزش و پرورش استان فارس افزود: از همکاری نهاد نماز جمعه در برگزاری جشن بزرگ روزه اولی ها در سطح استان تقدیر می کنم.

وی ادامه داد: در شهر شیراز جشن روزه اولی ها با حضور ۵ هزار دانش‌آموز دختر پایه سوم همراه با مادرانشان بسیار باشکوه برگزار شد از ویژگیهای این برنامه معنوی حضور و مشارکت مادران و همراهی خانواده و همچنین محوریت معلمان در این جشن بود.

عسکری تصریح کرد: با توجه به ظرفیت های مهم استان پیشنهاد اجلاسیه را با هدف اقامه باشکوه نماز در مدارس، انس دانش آموزان با نماز با رویکرد تربیتی به وزارتخانه ارائه دادیم.

وی گفت: دوشنبه های مسجد محور از برنامه‌های بسیار موثر تربیتی است که از سال قبل آغاز کردیم و با استقبال خوب دانش آموزان برگزار و همچنان ادامه دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش فارس گفت: برگزاری مسابقات قرآن با میزبانی چهارده شهرستان و منطقه به نام چهارده معصوم علیهم السلام، برگزاری پیش اجلاسیه های نماز، برگزاری جشن تکلیف دانش آموزان و …، از دیگر برنامه‌های آموزش و پرورش فارس در سال جاری است.

در پایان جلسه ستار شجاعی، کارشناس مسئول نماز اداره نماز وزارت آموزش و پرورش نیز در این جلسه گفت: استان فارس همواره در میزبانی‌ها بسیار موفق ظاهر شده است امیدواریم در این اجلاسیه نیز شاهد برگزاری اجلاسیه کشوری نماز به بهترین صورت باشیم.

جلسه هماهنگی اجلاسیه نماز دانش‌آموزی کشور در شیراز جلسه هماهنگی اجلاسیه نماز دانش‌آموزی کشور در شیراز جلسه هماهنگی اجلاسیه نماز دانش‌آموزی کشور در شیراز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا