اخبارکردستان

شورای اقامه نماز شهرستان قروه برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان کردستان شورای اقامه نماز با حضور مدیر ستاد اقامه نماز استان ، فرماندار قروه و سایر اعضاء در روز چهارشنبه ۲۳ آذرماه تشکیل شد.

در ابتدای این جلسه فعله گری فرماندار قروه ضمن خیر مقدم به مدیر ستاد اقامه نماز و سایر حاضرین در جلسه گفت: اهمیت نماز را همه میدانند و برای مسلمانان یک امر بسیار مهم است چون خداوند فرموده است  الصَّلاهَ تَنْهى‌ عَنِ الْفَحْشاءِ وَ الْمُنْکَرِ چون نماز می تواند از منکرات پیشگیری کند خیلی مهم است . بحث اقامه نماز فراتر از خواندن نماز است باید تلاش کنیم نماز به معنای واقعی اقامه شود .

فعله گری افزود:در نظام جمهوری اسلامی در طول ۴۳ سال عمر خود به نماز توجهات خوبی شده است و از نظر زیر ساختها بویژه احداث نماز خانه در راههای مواصلاتی کشور و همچنین در خصوص آموزش نماز اقدامات قابل توجهی شده است اما هنوز با اهداف جمهوری اسلامی فاصله داریم. ایشان به ادارات و دانشگاه ها و آموزش و پرور تاکید نمود در وقت نماز از برگزاری هرگونه جلسه و برنامه خودداری نمایند و تلاش کنند نماز جماعت با شکوه برگزار کنند .

فرماندار قروه گفت دانشگاه ها و آموزش و پرورش جوایز و مشوقاتی برای نمازگزاران در نظر بگیرند.فعله گری به دستگاه ها و شهرداری تاکید نمود برای تبلیغ و اطلاع رسانی در خصوص جشنواره فجر تا فجر همه امکانات را بسیج نمایند.

عظیمی مدیر ستاد اقامه نماز استان ضمن تشکر از فرماندار قروه به خاطر برگزاری این جلسه و تشکر از حضور سایر اعضاءگفت:  با توجه به آیات قرآن نماز فصل مشترک دعوت همه پیامبران بوده لذا همه ما مسئولین طبق دستور قرآن (آیه ۴۱ سوره مبارکه حج) موظف هستیم برای اقامه نماز از همه امکانات و اختیارات خود استفاده کنیم .

عظیمی با تشریح نقش شورای اقامه نماز در شهرستانها ، گفت  این شورا باید وضعیت موجود را بادقت بررسی کند و مطابق با آن تصمیمات مقتضی جهت توسعه و ترویج فرهنگ اقامه نماز اتخاذ نماید و با اقدامات شایسته گامهای موثر و عمیق برای اقامه نماز بردارد. ایشان  اقداماتی که باید در دستگاه های اداری برای اقامه نماز در بین کارکنان ، خانواده ها و حتی مخاطبین دستگاه باید مورد توجه قرار گیردبرشمرد و به تشریح جشنواره فجر تا فجر پرداخت و گفت صرفنظر از اینکه افراد شرکت کننده در جشنواره برنده شوند یا نه ، خود حضور افراد در جشنواره ارزشمند است

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا