اخباراصفهان

جلسه شورای هماهنگی ستاد اقامه نماز آموزش و پرورش استان اصفهان برگزار شد

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش: ترویج نماز از وظایف مدیران است و این امر باید با آموزش عملی نماز به مرور زمان اتفاق افتد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان اصفهان، جلسه شورای هماهنگی ستاد اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان روز پنجشنبه هفدهم خرداد ماه در دفتر معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد.

این جلسه با حضور مهدی نم نبات معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش، مجتبی مهروریان کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز، چیناوی دبیر ستاد اقامه نماز و اعضای شورای هماهنگی ستاد اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش برگزار شد.

چیناوی به بیان گزارشی از عملکرد نماز اداره کل آموزش و پرورش پرداخت و بیان کرد: فعالیت های خوبی در راستای ترویج فرهنگ نماز اجرا شده است اما متأسفانه خروجی آنچه باید باشد نبوده لذا خواستارم تا با همکاری و همفکری اموری را اجرا کنیم تا خروجی مناسب نیز از آن گرفته شود.

نم نبات به طرح نماز برتر و مدرسه برتر نمازی اشاره کرد و گفت: این دو طرح سال گذشته در استان اجرا شد و به لطف الهی با استقبال خوبی مواجه شدیم.

معاون پرورشی و فرهنگی اداره کل آموزش و پرورش ادامه داد و گفت: دو طرح قبل با همکاری یاوران نماز اجرا شد و این امر احساس مسئولیت کردن جوانان در برابر نماز مدارس را ایجاد کرد.

وی ادامه داد و گفت: در برابر فعالیت های مهمی که انجام شده است مسائلی نیز وجود داد که نیازمند همکاری و تفکر بیشتر است مثل مسأله أنس با نماز را که چگونه باید در بین دانش آموزان ایجاد کنیم و یا ملاک ارزیابی در مدارس چگونه باشد تا مدیران دانش آموزان را به امر نماز تشویق کنند.

نم نبات اظهار کرد: بحث آموزش و فضا فیزیکی سازی باید مورد اهمیت قرار و تغییر کاربری نماز خانه ها موجب برخورد شدید با مدیران حتی مدیران عملی که تغییر کاربری می دهند می شود.

معاون پرورشی و فرهنگی نماز را جزء وظایف مدیران مدارس خواند و گفت: ترویج نماز از وظایف مدیران است و این امر باید با آموزش عملی نماز به مرور زمان اتفاق افتد.

وی آموزش خانواده را نیز از اهم خواند و بیان کرد: آموزش خانواده باید ترویج بیشتری داشته باشد و با تغییر نگرش خانواده ها، زحمات فعالین امر نماز نیز نتیجه بهتری می دهد.

نم نبات جلسه روئسای آموزش و پرورش با موضوع نماز و همین جلسه توسط روئسا با مدیران مدارس را از مصوبات جلسه برشمرد.

مهروریان بیان کرد: آموزش مدیران و تغییر تفکر آنان از هر چیزی مهمتر است و تا نگرش مدیران تغییر نکند امور اجرایی نتیجه مناسبی نخواهد داشت لذا این امر را در اولویات قرار دهید.

کارشناس نظارت و ارزیابی ستاد اقامه نماز استان اصفهان ادامه داد و گفت: مدیران باید مورد آموزش قرار گیرند و این امر باید در اولین فرصت ممکن اجرا شود.

وی در جلسه شورای هماهنگی ستاد اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش بیان کرد: مدیران باید اعتقاد داشته باشند و به امور دینی عمل کنند تا خروجی لازم که مورد تأیید ما است حاصل شود.

مهرویان ایجاد ستاد تربیتی را بیان کرد و گفت: مثلث آموزش ولی، دانش آموزان و معلمان در آموزش و پرورش نباید فراموش شود.

جلسه شورای هماهنگی ستاد اقامه نماز اداره کل آموزش و پرورش استان اصفهان

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا