اخبارایلام

دومین جلسه شورای اقامه نماز استان ایلام در سال ۱۴۰۲ برگزار شد

این جلسه با محوریت توسعه و تجهیز نمازخانه‌های بین راهی و رسیدگی به سرویس‌های بهداشتی مسیر زائرین اربعین حسینی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان ایلام، جلسه شورای اقامه نماز استان با حضور استاندار و نماینده ولی فقیه در استان و تمامی اعضای شورا روز سه شنبه ۳ مرداد ماه در دفتر نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه ایلام برگزار شد.

در ابتدای این جلسه فیض اله رضایتی مدیر ستاد اقامه نماز استان ایلام ضمن عرض خیرمقدم خدمت حضار و تسلیت ایام عزاداری سیدالشهدا، گزارشی از عملکرد دستگاه‌های اجرایی در ارزیابی سال ۱۴۰۱ ارائه کرد و گفت: در ارزیابی سال ۱۴۰۱ که توسط هیئت ارزیابی ستاد اقامه نماز انجام شده است، ۵۱ درصد از دستگاه‌های اجرایی استان حائز رتبه شایسته تقدیر شدند. مابقی دستگاه‌ها نیز به ترتیب عملکرد خوب، متوسط و یا ضعیف داشته‌اند. تعدادی از دستگاه‌ها نیز که عملکردی نداشته‌اند باید مورد تذکر قرار گیرند.

رضایتی در خصوص نمازخانه‌ها و سرویس‌های بهداشتی مسیر زائرین اربعین حسینی به بحث پرداخت و گفت: خوشبختانه امسال با حمایت دستگاه‌های اجرایی استان تلاش‌های خوبی صورت پذیرفته است. بیش از ۸۰۰ چشمه سرویس بهداشتی آماده شده است. در مسیر ورودی استان از سمت کرمانشاه و تنگه قیر که تاکنون فاقد سرویس بهداشتی بود، نمازخانه و سرویس بهداشتی‌های مناسبی آماده شده است.

وی افزود در طول مسیر نیز کارهایی انجام شده امام مشکلی که وجود دارد این است که بعضی اماکن هنوز رفع تکلیف نشده‌اند و معلوم نیست که چه کسی متولی آن است. برای مثال ما در بقعه امامزاده جعفر این مشکل را داریم که امامزاده هیأت امنای خودش را دارد و با مشورت اعضا اداره می‌شود اما سرویس‌های بهداشتی زیر نظر شهرداری است و این ایجاد مشکل کرده است.

دومین جلسه شورای اقامه نماز استان ایلام در سال 1402 برگزار شد

در ادامه حجت الاسلام و المسلمین اله نور کریمی تبار نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه شهر ایلام اظهار کرد: فلسفه قیام عاشورا احیای نماز و امر به معروف و نهی از منکر است، لذا توجه به مقوله نماز باید جزو اولویت های مسئولان و کارگزاران باشد.

وی با اشاره به اینکه روز گذشته وزیر میراث فرهنگی از اقدامات صورت گرفته در زیرساخت های بین راهی در استان ایلام تقدیر کردند، افزود: ۸۰۰ چشمه سرویس بهداشتی در مسیرهای ارتباطی بین راهی در استان برای اربعین در حال ساخت است.

امام جمعه ایلام افزود: متولی هر مکان اقامه نماز باید یک فرد و یا هیئت خاص باشد. نمی‌شود که یک سمت را یک هیئت و سمت دیگر را فرد یا ارگانی تحویل بگیرد و این اصلاً زیبنده استانی که بیشترین حجم ورود زائرین اربعین حسینی را دارد به دروازه عتبات عالیات مشهور است نیست.

دومین جلسه شورای اقامه نماز استان ایلام در سال 1402 برگزار شد

در ادامه حسن بهرام نیا استاندار ایلام با اشاره به اینکه یکی از اولویت‌های اصلی مسئولان استان ایلام ساماندهی مساجد و نمازخانه های بین راهی بوده است، گفت: در همین ارتباط بازدیدهای میدانی متعددی از نمازخانه و مساجد بین راهی استان به خصوص در مسیرهای مهران انجام شده است. پیشرفت این پروژه ها ۵۰ درصد است که تا اربعین بخش قابل توجهی از آنها به بهره برداری خواهد رسید.

استاندار ایلام افزود: بخش زیادی از مشکلات زیرساخت های نمازخانه ها و مساجد بین راهی حل شده است، افزود: ساخت چند مسجد و نمازخانه بین راهی برای اربعین نیز در مسیر ایلام-مهران، پارکینگ اربعین، پایانه برکت و…نیز مهران نیز در حال اجرا است.

بهرام نیا بیان کرد: مسئولان دستگاه های اجرایی استان ایلام نیز در زمینه تجهیز و نوسازی نمازخانه ادارات اهتمام ویژه داشته باشند، هرچند کارهای خوبی در استان در این زمینه شروع شده ولی ما راضی نیستیم.

استاندار ایلام با اشاره به اینکه رعایت حقوق شهروندی اصل و اساس کار مسئولان استان ایلام باشد، افزود: انتظار داریم مدیران برای ارتقای سطح توسعه زیرساخت های نمازخانه ها در سال جاری بیشتر از گذشته کار کنند.

دومین جلسه شورای اقامه نماز استان ایلام در سال 1402 برگزار شد

در پایان مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان ایلام نیز افزود: پروژه های متعددی برای توسعه زیرساخت نمازخانه های پایانه مرزی مهران انجام شده و ساخت ۲ نمازخانه نیز در پایانه برکت با تجهیزات کامل در ساخت است.

دومین جلسه شورای اقامه نماز استان ایلام در سال 1402 برگزار شد دومین جلسه شورای اقامه نماز استان ایلام در سال 1402 برگزار شد دومین جلسه شورای اقامه نماز استان ایلام در سال 1402 برگزار شد دومین جلسه شورای اقامه نماز استان ایلام در سال 1402 برگزار شد دومین جلسه شورای اقامه نماز استان ایلام در سال 1402 برگزار شد دومین جلسه شورای اقامه نماز استان ایلام در سال 1402 برگزار شد

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا