قم

شورای اقامه نماز مدیریت درمان قم برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، شورای اقامه نماز مدیریت درمان استان، دوشنبه ۲۶ دی‌ماه، با حضور مدیر و کارشناسان ستاد اقامه نماز، در سالن جلسات بیمارستان امام رضا(ع) برگزار شد.

مدیر ستاد اقامه نماز قم در این جلسه، ضمن تبریک میلاد حضرت فاطمه زهرا(س)، توفیق حضور در محضر امام زمان(عج) را آرزو کرد و گفت: انشالله با ظهور حضرت حجت(عج)، دغدغه‌ها در حوزه نماز از بین خواهند رفت. همچنین با اشاره به جایگاه نماز در سیره ائمه اطهار علیهم السلام خاطر نشان کرد: اگر به جایگاه نماز در زندگی بزرگان دین بنگریم شاهد آثار و برکات نماز در زندگی خواهیم بود و این امر وظیفه ما را در اهتمام، ترویج و توسعه فرهنگ نماز دوچندان می‌کند.

وی در ادامه به تشریح ارتباط و اهتمام پیامبر(ص) با نماز پرداخت و گفت: «پیامبر در خطاب به بلال می‌فرمودند: بلال اذان را بگو و راحتم کن»، این امر به این معنا است که پیامبر با اقامه نماز و برقراری ارتباط با خداوند متعال به آرامش می‌رسید.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب‌پور در ادامه شورای اقامه نماز مدیریت درمان با اشاره به ساختار بیمارستان‌ها و جانمایی مساجد در مجتمع‌های درمانی گفت: با توجه به بخشنامه‌ها و دستورالعمل‌های ابلاغی، جانمایی‌ مساجد در مجتمع‌های درمانی رعایت می‌شوند اما وضعیت حال حاضر و کمبود مساجد در این مجتمع‌ها حاصل کوتاهی هایی است که در حوزه اجرای احداث این مجتمع‌ها شکل می‌گیرد.

وی در ادامه با اشاره به محل احداث بیمارستان امام رضا(ع) که در ورودی شهر احداث شده است، احداث مسجدی در خور شأن شهر مقدس قم در این بیمارستان را از جمله دغدغه‌های ستاد اقامه نماز دانست و گفت: امید است با پیگیری‌ها و اهتمام اعضای شورای اقامه نماز مدیریت درمان، مسجدی در تراز انقلاب اسلامی در این مجتمع بیمارستانی احداث شود.

مدیرکل مدیریت درمان استان نیز در این جلسه با اشاره به معماری مجتمع‌های درمانی گفت: متاسفانه معماری مجتمع‌های بیمارستانی ما سنخیتی با معماری اسلامی ندارد و به همین جهت در ایجاد فضای معنوی برای مراجعین موفق نیستیم.

سیدمهدی محصل در ادامه به نیاز مراجعین به آرامش ذهنی و فضای معنوی اشاره کرد و گفت: افرادی که به این قبیل اماکن مراجعه می‌کنند آرامش ذهنی مطلوبی ندارند و این وظیفه بر عهده ما است تا علاوه بر ارائه خدمات درمانی به بیماران، زیرساخت‌های لازم جهت ایجاد آرامش برای همراهان و مراجعین را فراهم کنیم.

وی در ادامه شورای اقامه نماز مدیریت درمان استان به پیگیری‌های انجام شده از سطوح عالی اشاره کرد و گفت:‌ در حال پیگیری و اخذ مجوزات لازم از سطوح عالی مدیریت درمان هستیم تا پس از کسب مجوزات انشالله با حمایت خیرین عملیات احداث مسجد مجتمع درمانی در خور شأن شهر کریمه اهل بیت(ع) را آغاز کنیم.

در پایان اعضا به ارائه گزارشی از اقدامات و نقطه نظرات در خصوص بهبود وضعیت اقامه نماز پرداختند.

شورای اقامه نماز مدیریت درمان قم

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا