اخبارقم

ستاد اقامه نماز قم همگام با مردم در پویش افطاری ساده

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز قم، ستاد اقامه نماز استان نیز روز یکشنبه، بیست و هفتم فروردین‌ماه، با حضور کارکنان و خانواده‌ها، به پویش افطاری ساده پیوست.

مدیر ستاد اقامه نماز قم با اشاره به پویش افطاری ساده به تشریح اهداف پویش افطاری ساده پرداخت و گفت: این پویش با هدف گسترش فرهنگ خوب میزبانی از روزه داران ماه میهمانی خدا برگزار می‌شود.

حجت الاسلام و المسلمین علی عرب‌پور در ادامه به تاکیدات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) اشاره و خاطر نشان کرد: گسترش سنت افطاری ساده در مساجد، خیابان‌ها و مراکز پرتردد در هنگام افطار، ترویج روحیه کمک و تعاون در میان مردم در ماه ضیافت الهی است.

وی در ادامه و با تاکید بر نقش خانواده در گسترش فرهنگ نماز در جامعه، خانواده را پایگاه اشاعه فرهنگ نماز در جامعه دانست و گفت: تربیت فرزندان نمازی از جمله اهم وظایف خانواده نسبت به فرزندان است.

حجت الاسلام عرب‌پور در ادامه به نقش خانواده‌ها در پیشبرد اهداف ستاد اقامه نماز اشاره کرد و گفت: همراهی خانواده‌ها از جمله شرایطی است که آثار آن در پیشرفت امور ملموس خواهد بود.

وی در پایان با اشاره به آیه ۳۱ سوره مبارکه اعراف، بر لزوم همراهی با پویش افطاری ساده تاکید کرد و گفت: جلوگیری از تشریفات و اسراف از جمله فواید برپایی افطاری ساده خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا