اخبارسیستان و بلوچستان

شورای اقامه نماز آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان سیستان و بلوچستان، ظهر روز دوشنبه مورخ سوم مهرماه، جلسه شورای اقامه نماز آموزش و پرورش استان با حضور سنجرانی مدیر ستاد اقامه نماز و بروشکی مدیرکل آموزش و پرورش استان و دیگر اعضا و کارشناسان نظارت و ارزیابی و فرهنگی و آموزشی ستاد اقامه نماز استان در دفتر جلسات آموزش و پرورش برگزار شد.

شورای نماز

سنجرانی در جلسه شورای اقامه نماز آموزش و پرورش استان گفت: در راستای ترویج فرهنگ نورانی نماز، فرضیه الهی نماز را باید در تمامی مقاطع تحصیلی مدارس استان نهادینه کنیم.

وی افزود: ادای فریضه مهم نماز در مدارس از اولویت های آموزش و پرورش بوده و خواهد بود و از این حیث برگزاری برنامه‌های فرهنگی و جشنواره های نماز در مسیر ارتقا بینش دینی و معارفی و افزایش انگیزه دانش آموزان موثر خواهد بود.

ایشان در ادامه اشاره ای به عملکرد سه سال متوالی توسعه و ترویج فرهنگ نماز آموزش و پرورش استان داشتند و گزارش کاملی از فعالیتهای فرهنگی و آموزشی در این سه سال را بیان کرد.

مدیر ستاد اقامه نماز استان پیرامون بخشنامه منشور اقامه نماز که به امضای معاون وزیر و رئیس سازمان آموزش و پرورش و قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور رسیده است توضیحاتی را ارائه کرد و خواستار عملیاتی نمودن این منشور در سال ۱۴۰۲ در تمام مدارس دولتی و غیر دولتی شد.

شورای نماز

در ادامه مدیرکل آموزش و پرورش استان ضمن عرض خیر مقدم و تبریک آغاز امامت حضرت مهدی(عج) به اعضای جلسه بیان کرد: امیدواریم با برنامه ریزی و بکارگیری ظرفیت های مختلف بتوانیم در مسیر اقامه نماز و نهادینه کردن این فریضه الهی در جامعه قدم برداریم.

بروشکی خاطرنشان کرد: البته در این مهم و تحقق بیش از پیش آن، تعامل و همراهی خانواده ها با برنامه های مدرسه لازم و ملزوم خواهد بود و آنچه می تواند به عنوان یک اصل و الگو برای بهره برداری دانش آموزان معرفی شود آنست که با شیوه های صحیح و مطلوب تربیتی و دینی با آنان رفتار شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا