اخبارسیستان و بلوچستان

شورای فرهنگی و اقامه نماز استانداری سیستان و بلوچستان برگزار شد

جلسه شورای اقامه نماز و شورای فرهنگی استانداری با حضور سنجرانی مدیر ستاد اقامه نماز استان ، ارجمندی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار و سایر اعضاء در محل استانداری برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان سیستان و بلوچستان، جلسه شورای اقامه نماز و شورای فرهنگی استانداری سیستان و بلوچستان روز سه شنبه هفدهم مهرماه با حضور سنجرانی مدیر ستاد اقامه نماز استان ، ارجمندی معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار و سایر اعضاء در محل استانداری برگزار شد.

جلسه استانداری

در ابتدای این جلسه سنجرانی مدیر ستاد اقامه نماز استان  ضمن ارائه گزارشی از فعالیت های نمازی انجام شده به تشریح وضعیت اقامه نماز استانداری و فرمانداریهای استان در ارزیابی عملکرد سال ۱۴۰۱ و ۱۴۰۲ پرداخت.

سنجرانی گفت: برای با کیفیت تر شدن نماز در دستگاه ها بخصوص شرکت در نماز جماعت بایدهمه کارکنان بویژه اعضای شورای اقامه نماز استانداری کار جهادی در تبلیغ نماز داشته باشند و از شیوه های نو و جدید و انگیزشی در جهت جذب کارکنان به نماز استفاده کنید زیرا هر اندازه که نماز های جماعت باشکوه و پر رونق برگزار شود به همان میزان برکات و ثمرات آن در کار و محل زندگی کارکنان دیده خواهد شد و از وقوع بسیاری از آسیبهای اجتماعی جلوگیری خواهد نمود.

در ادامه ارجمندی معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری سیستان و بلوچستان گفت: ضمن تقدیر و تشکر از حضور همه اعضاء در جلسه، از فعالیت های انجام شده توسط ستاد اقامه نماز و شورای فرهنگی استانداری تقدیر و تشکر کرد و آمادگی خویش را جهت همکاری با برنامه های فرهنگی و آموزشی و اجرایی توسعه و ترویج فرهنگ نماز در سطح استان اعلام کرد.

وی در ادامه سخنان خود، با اشاره به پیروزی رزمندگان حزب الله فلسطینی بر علیه اسرائیل، این پیروزی را به ملت ایران و اعضای جلسه تبریک گفتند و  ابراز امیدواری کردند: انشاءالله روزی فرا برسد در تمامی جهان همه مسلمین با اتحاد و در کنار یکدیگر در صلح و آرامش نماز را در اول وقت و در تمامی مساجد و به لطف خدا در مسجدالاقصاء به جماعت اقامه کنیم.

سپس زینعلی مسئول شورای فرهنگی و امور ایثارگران استانداری با اشاره به تفاهمنامه منعقده وزارت کشور و ستاد اقامه نماز و بخشنامه ۱۵ ماده ای وزیر کشور، وظایف فرمانداران در قبال عملیاتی نمودن مفاد این تفاهمنامه و دستورالعمل را یادآور شد و بر ضرورت تشکیل منظم جلسات شورای اقامه نماز شهرستان، برگزاری اجلاس  استانی نماز، حضور در نماز جماعت و همچنین تشکیل کتارگروه بررسی وضعیت نمازخانه های بین راهی تأکید کرد .

در پایان جلسه درمحل نمازخانه استانداری از فعالان نماز تقدیر به عمل آمد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا