سیستان و بلوچستان

اولین جلسه شورای اقامه نماز استان سیستان و بلوچستان برگزار شد

جلسه شورای اقامه نماز استان با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری و معاونین ارشد استاندار و اعضا برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان سیستان و بلوچستان، اولین جلسه شورای اقامه نماز استان، صبح روز دوشنبه مورخ هشتم خردادماه، با حضور معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری و معاونین ارشد استاندار و اعضا برگزار گردید.

در این جلسه ابتدا سنجرانی مدیر ستاد اقامه نماز استان گزارشی از عملکرد برنامه های فرهنگی و آموزشی و نظارت و ارزیابی سال ۱۴۰۱ ستاد اقامه نماز استان را  برای حاضرین در جلسه ارائه کرد.

جلسه شورای اقامه نماز استان

سنجرانی گفت: تعداد ۱۸ برنامه فرهنگی و آموزشی در طول سال انجام شد که بیش از ۲۱۸۸۴ نفر در اقشار و لایه های مختلف جامعه در استان در حوزه نماز آموزش دیدند.

این مقام مسئول اظهار داشت: تعداد ۴ مسابقه کتابخوانی در حوزه نماز و مهدویت در سال ۱۴۰۱ بصورت کشوری و استانی برگزار شد که در مجموع حدود ۱۸۰۰۰ نفر در این مسابقات شرکت نموده اند.

وی در ادامه در خصوص جشنواره علمی، پژوهشی، فرهنگی و هنری فجر تا فجر توضیح داد که این برنامه از بهمن ۱۴۰۰ آغاز و تا بهمن ۱۴۰۱ به مدت یکسال در کشور و استان اجرایی شد و اقدامات متعدد و گسترده ای در این خصوص انجام شد.

سنجرانی پیرامون برنامه های جشنواره فجر تا فجر از تشکیل ۵ کمیته در حوزه تبلیغات، پشتیبانی، دانش آموزی، فرهنگی و علمی پژوهشی در استان خبر داد و بیان داشت: برنامه ها و تبلیغات گسترده و مؤثری جهت اعلام فراخوان جشنواره به عمومی مردم با همکاری صدا و سیما، خبرگزاری ها، دستگاه های اجرایی و فضای مجازی تحت اختیار دستگاه ها و ستاد اقامه نماز استان انجام شد که نتیجه آن ارسال ۲۰۰۰ اثر در ۱۰ قالب علمی، فرهنگی و هنری به دبیرخانه مرکزی جشنواره بود که پس از دریافت این آثار و داوری تعداد ۲۴ نفر به عنوان نفرات برگزیده استانی انتخاب شدند.

در ادامه سنجرانی مدیر ستاد اقامه نماز استان برای ایجاد  همفکری و رفع موانع نماز خانه ها و مساجد بین راهی گزارشی از بازدیدهای میدانی انجام شده از سکوها و مساجد بین راهی در سه ماهه ابتدایی سال ۱۴۰۲ ارائه و همچنین پیرامون ارزیابی عملکرد دستگاه ها در سال ۱۴۰۱ نیز توضیحاتی را بیان کرد که پس از بحث و تبادل نظر در بین اعضاء مواردی به تصویب اعضاء رسید.

مدیر ستاد اقامه نماز استان در پایان از اهتمام و همیاری و عملکرد مطلوب مدیران و دبیران اقامه نماز دستگاه‌ها در اجرای برنامه های ابلاغی توسعه و ترویج فرهنگ نماز در سال ۱۴۰۰ تقدیر و تشکر و بیان کرد: هنوز با توجه به اینکه برنامه های شاخص و تاثیر گذاری در حوزه نماز و مهدویت در استان برگزار شده نتوانسته ایم  حق نماز را به درستی ادا کنیم و در این زمینه کار بسیاری در پیش داریم.

در ادامه ارجمندی معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار سیستان و بلوچستان گفت: همه مسئولین نهادها، دانشگاه‌ها و دستگاه‌های اجرایی باید بیش از پیش نسبت به نماز دغدغه داشته باشند و به عنوان بالاترین مقام در دستگاه اول از خود شروع کنند و در نماز جماعت اول وقت حضور فعال داشته باشند.

ارجمندی در ادامه بیان داشت: متاسفانه بعضا دیده می‌شود که مدیران در در جلسات شورای نماز و نماز جماعت دستگاه شرکت نمی کنند که این کار باعث ضایع شدن برنامه های اجرایی در حوزه نماز و مهدویت می‌شود.

وی متذکر شد: حضور مدیران و اعضای شورای اقامه نماز استان در جلسات باعث رفع مشکلات و موانع می شود و در نهایت کارها به نتیجه خواهد رسید.

در پایان از ۴۴ دستگاه اجرایی در ارزیابی عملکرد سال ۱۴۰۰ و برگزیدگان جشنواره علمی، فرهنگی و هنری فجر تا فجر با اهداء لوح سپاس تقدیر به عمل آمد.

جلسه شورای اقامه نماز استان

جلسه شورای اقامه نماز

جلسه شورای اقامه نماز

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا