اخبارسیستان و بلوچستان

نشست خبری مدیر ستاد اقامه نماز سیستان و بلوچستان با هدف تشریح برنامه های دهه ترویج معارف نماز

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان سیستان و بلوچستان، سنجرانی مدیر ستاد اقامه نماز استان روز دوشنبه مورخ سی ام مرداد ماه، به مناسبت دهه ترویج معارف نماز و روز مسجد، با اصحاب رسانه در خصوص تشریح برنامه های توسعه و ترویج فرهنگ نماز دیدار کرد.

خبرگزاری

سنجرانی گفت: رسانه ها ظرفیتی مناسب برای نشر معارف دینی بویژه نماز و مهدویت در جامعه دارد که از این ظرفیت باید جهت آگاهی بخشیدن به مسائل دینی استفاده شود و هدف ما بهره مندی از ظرفیت رسانه ها برای تقویت برنامه های توسعه و ترویج فرهنگ نمازاست.

مدیر ستاد اقامه نماز استان سیستان و بلوچستان در ادامه با بیان اینکه اگر می خواهیم به نتایج مطلوب در حوزه نماز برسیم  باید کارهای آموزشی در این حوزه تقویت شود،عنوان کرد: در این راستا از ظرفیت های مختلف همچون گروه های مردمی، مساجد، پایگاه ها، هیئت های مذهبی و ظرفیت های تبلیغی و رسانه ای استفاده می شود.

خبرگزاری

وی به برگزاری کارگاه های آموزشی با موضوع نماز و مسابقات فرهنگی دعوت به نماز برای گروه های سنی مختلف اشاره کرد و گفتهدف گسترش آگاهی بخشی بین مخاطبان بوده و هرچه آگاهی بخشی بیشتر شود، مشکلات کمتر خواهد بود.

سنجرانی  با بیان اینکه نشر نماز نشر خوبی ها، ارزش ها و باورهای دینی و مذهبی است، گفت: ستاد اقامه نماز از ۲۱ مرداد به مناسبت سالروز تاسیس ستاد اقامه نماز تا ۳۰ مرداد به عنوان دهه ترویج و توسعه فرهنگ اقامه نماز فعالیت های مختلفی همچون برگزاری مسابقات کتابخوانی، جشنواره فجر تا فجر،نشست های فرهنگی و آموزشی در مساجد و دستگاه ها، برپایی نمایشگاه های کوچک و میز کتاب  با مشارکت دستگاه ها و… و همچنین بازدید از نمازخانه های بین راهی بویژه بازدید از محورهای مرزی میرجاوه و ریمدان در شهرستان سراوان به مناسبت ایام اربعین حسینی و حضور زوار پاکستانی جهت ملحق شدن به پیاده روی اربعین داشته است

در پایان از خبرنگاران فعال در عرصه نماز و مهدویت تقدیر به عمل آمد.

خبرگزاری

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا