اخبارهرمزگان

گفتمان‌های مهارت‌افزایی شیوه‌های دعوت به نماز در مدارس هرمزگان برگزار شد

به گزارش روابط عمومی ستاد اقامه نماز استان هرمزگان، مدرسین و مبلغین اعزامی از مرکز تخصصی نماز مشهد با حضور در شهرستان‌های هرمزگان از جمله بندرعباس، پارسیان، بندرلنگه، میناب، سیریک، حاجی آباد، بشاگرد و .. در مناطق مختلف آموزش و پرورش استان به برگزاری گفتمان‌های مهارت افزایی شیوه‌های دعوت فرزندان به نماز پرداختند.

این دوره ها شامل دوره آموزشی نماز مدیران مدارس، دوره آموزشی معلمان پایه سوم ابتدایی دخترانه، دوره توانمندسازی معلمان پایه هشتم پسران،کارگاه آموزشی فرهنگ سازی نماز در خانواده ویژه مدرسین آموزش خانواده و انجمن اولیا و مربیان برگزاری دوره آموزشی امامان جماعت روحانی مدارس، دوره توانمندسازی مدیران و مربیان کودکستان‌ها بودند که طی برنامه‌ریزی منسجم به نقش و وظیفه معلمان و تربیت دینی دانش آموزان پرداختند.

اساتید اعزامی در حضور ۵ روزه خود در استان هرمزگان به نقش امامان جماعت در مدارس پرداختند و وظیفه آنان را در کاشتن بذر معرفت دینی در وجود جوانان و نوجوانان به نور نماز را مهم دانستند و تاکید کردند زیباترین و دوست داشتنی‌ترین اوقات برای فرزندان زمانی است که پدر و مادر با اقامه نماز خود یک رفتار همراه با تجارب خوشایند را برای کودک نشان می‌دهند.

مبلغین اعزامی با اشاره به این مطلب که خانواده نقش مهمی در سالم سازی و تربیت فرزندان به عهده دارند با بهره گیری از آیات و روایات اسلامی بر مسئولیت اعضاء خانواده نسبت به یکدیگر و حفظ خانواده و محافظت و مراقبت از آنان را یادآور شدند و نقش الگویی و رفتاری والدین را در ترغیب به نماز اول وقت از والاترین احساسات مذهبی دانستند.

لازم به ذکر است دوره های آموزشی مذکور از شانزدهم لغایت بیستم دی‌ماه سال جاری در شهرستان‌ها و مناطق مختلف آموزش و پرورش استان هرمزگان برگزار شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا